A Budaörsi NŐ 2018 – Glósz Zsuzsa: A kulcsszó a befogadó család

(Budaörs, 2018. március 19. – Budaörsi Infó/A Budaörsi NŐ) A Budaörsi NŐ fotókiállítást idén szervezték meg negyedjére Budaörsön. A kiállítás ezúttal is tíz – munkájukban és közösségi szerepvállalásukban -, kiemelkedő hölgyet mutat be, akik azért tesznek, dolgoznak nap mint nap, hogy nekünk budaörsieknek és Budaörsnek jobb legyen. A fotókat 2018. március 30-ig lehet megtekinteni a budaörsi Városházán. Cikk-sorozatunkban bemutatjuk az idei 10 budaörsi NŐT.  

 

A Budaörsi NŐ fotókiállítás megnyitóját  2018. március 8-án tartották a budaörsi Városházán.

A kiállításon 10 portréképet láthatnak az érdeklődők, minden hölgy képe mellett pedig egy bemutató írást.

A képek mellett 1-1 kézzel készített tükröt találnak, amit árverésre bocsátottak a szervezők. A licitekből befolyt összeggel pedig – a megszokottakhoz híven – egy budaörsi egyesületet/alapítványt támogatnak.

 

6leveles_tukor_budaorsino

 

De ki is a kiválasztott 10, és miért pont ők? Olvassák el cikk-sorozatunkban.

Minden nap egy új hölgyet mutatunk be a kiállításon olvasható leírás alapján.

 

abudaorsinok2018

Glósz Zsuzsa

 

Glósz Zsuzsa gyógypedagógus és művészeti menedzser végzettségű 3 gyermekes édesanya 26 évvel ezelőtt költözött városunkba. Ahogy cseperedtek a gyermekei úgy kezdett részt venni a város társadalmi életében.

Iskolaszéki tagként mind a Kesjár Csaba Általános Iskolában, mind az Illyés Gyula Gimnáziumban aktívan kivette a részét a feladatokból. 8 évig vezette a Zsóry Zsibongó Gyermek és Ifjúsági Tábort, ahol számos budaörsi csoportot fogadott, művészeti- és sporttáborokat , osztálykirándulásokat, erdei iskolákat szervezett számukra. A tartalmas időtöltés mellett a családias, nyugodt légkör biztosítása volt a legfontosabb cél számára.

Amikor lánya, Vissy Anna 15 évvel ezelőtt megalapította a Budaörsi Vivace Egyesületet, automatikusan folyt bele a szervező munkába. Az első időkben a hivatalos ügyek intézése hárult rá, az egyesület gyors növekedésével viszont már minden területen megtalálható volt.

Amikor két évvel ezelőtt lányát is “Budaörsi NŐ”-nek választották, egyik tanítványa az alábbi sorokat írta róluk: “ ... azt hiszem 8 évesen kerültem a Budaörsi Vivace Egyesületbe és egyszerűen itt ragadtam. Ez egy nagy befogadó család, ahol Ancsa és édesanyja – számunkra csak Mami — töltik be az anyuka szerepét. Mindig mindent meg tudunk velünk beszélni, bármin el tudunk poénkodni, de szükséges szigort is megkapjuk tőlük.”

A kulcsszó a befogadó család. A komoly sport és művészi munka mellett a családias, közvetlen légkör megteremtése volt a fő céljuk. Fellépések, táncgálák során az örök ügyelő szerepe az övé, tudni, hogy minden és mindenki a helyén van.

Táborok, turnék során míg lánya a szakmai kérdésekért felel, addig ő a tenhnikai hátteret biztositja a csapat számára, legyen szó a szállás vagy étkezés egyeztetéséről vagy egy fellépő ruha megvarrásáról. „Háttértáncosnak” tarja magát, azon dolgozik, hogy a reflektorfényben lévők számára a lehető legjobb feltételeket biztosítsa. Az elmúlt években a ME-SE-KŐ Mentálhigiénés Segítő Központ Alapítványának önkéntes munkatársaként kezdett dolgozni. A mentálhigiéné egy testi-lelki jóléti alap, ahol az általa vezetett foglalkozások során hitvallásának megfelelően a családias, közvetlen légkör megteremtését tartja legfőbb feladatának.

Glósz Zsuzsát azért mutatták be A Budaörsi NŐ fotókiállítás keretein belül, mert bár “háttértáncosnak” tarja magát, mégis azon dolgozik, hogy a reflektorfényben lévők számára a lehető legjobb feltételeket biztosítsa.

 

abudaorsino2018 (10)

 

 

A sorozat korábbi írásai idekattintva olvashatók:

 A Budaörsi NŐ 2018 – Nyikes Fatime: Az elsődleges az EMBER

A Budaörsi NŐ 2018 – Vágóné Némethy Adrien: Azt gondolom, hogy ha valami elég értékes ahhoz, hogy a célom legyen azért érdemes dolgozni!

 

(Budaörsi Infó/A Budaörsi NŐ)

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.