Női kézi NB I – Rossz forgatókönyv: veszítettünk és az Érd kikapott otthon a Mosonmagyaróvártól

Budaörs, 2017. május 25., (Budaörsi infó / MTI) – A Budaörs közel állt a pontszerzéshez, de végül ez nem sikerült. A bennmaradásért küzdő Mosonmagyaróvár viszont egygólos győzelmet aratott a harmadik Érd vendégeként a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A Budaörs közel állt a pontszerzéshez a Vác ellen. Bár mindent megtett, de végül ez nem sikerült hazai pályán.

A kiesés ellen küzdő Mosonmagyaróvár meglepetésre 20–19-re nyerni tudott a már biztos harmadik Érd otthonában a női kézilabda NB I utolsó előtti (25.) fordulójában. Így a záró körben dől el, hogy a Kispest mellett melyik másik csapat búcsúzik az élvonaltól.

Az utolsó forduló előtt három csapat áll egyforma pontszámmal, de a Mosonmagyaróvárnak a Kisvárdával és a Budaörssel szemben is rosszabb az egymás elleni mérlege, ezért az egyik riválisánál több pontot kell szereznie a záró körben.

Az óváriak szombaton fogadják a negyedik helyre hajtó Dunaújvárost, és ha sikerül pontot szerezniük, a vasárnapi Kisvárda–Budaörs meccs vesztese búcsúzik az élvonaltól.

BUDAÖRS–VÁC 29–30 (15–20)

Budaörs, 400 néző. V: Dobrovits, Tájok

BUDAÖRS: GYÖRKÖS – JUHOS 6 (4), HORNYÁK Á. 8, PÁLOS-BOGNÁR 5, Horváth B. 4, Hatala 2, Ivanics 2. Csere: Schneck (kapus), Szabadfi, Ertl, Zsigmond 2, Karalyos, Kovács A. Edző: Mihály Attila

VÁC: ARENHART 1 – JOVETICS 7, Soós 2, BASIC 6 (1), Helembai 2, FARKAS V. 6 (5), RADOSZAVLJEVICS 4. Csere: Balog J. (kapus), Kácsor 1, Hámori, Szandi 1, Vukcsevics. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 19. p.: 11–13. 25. p.: 11–17. 27. p.: 13–18. 32. p.: 16–20. 40. p.: 19–25. 53. p.: 27–28. 59. p.: 29–29

Kiállítások: 8, ill. 4 perc

Hétméteresek: 4/4, ill. 7/6

Mihály Attila:
A Mosonmagyaróvár elleni mérkőzés óta a mostani második félidő volt az első kézilabdára emlékeztető produkciónk, de sajnos ezért nem jár pont. Egy kis higgadtság és egy-két bravúr hiányzott a sikerhez, de alapvetően az első félidőt rontottuk el.

Szilágyi Zoltán: Az elején úgy alakult minden, ahogy elterveztük, bár az első félidőben még kicsit nagyobb előnyre is szert tehettünk volna. A második játékrészt viszont saját magunknak tettük nehézzé, a végén pedig már csak a szívünk vitt előre.