Labdarúgó NB II – Fontos győzelmet aratott Budaörs csapata idegenben

Budaörs, 2017. május 15., vasárnap (Budaörsi Infó / MTI) – Fontos győzelmet aratott Budaörs csapata a labdarúgó NB II 35. fordulójában. Ezzel hatalmas lépést tett előre a bennmaradás szempontjából. Gratulálunk az egész csapatnak! Az éllovas Puskás Akadémia otthon nem tudta legyőzni a Szeged 2011 gárdáját.

A Budaörs gólfesztivált rendezett a Kozármisleny otthonában.

A 13. percben Stieber András szögletét Kinyik Ákos fejjel váltotta gólra (0–1), három perccel az első gól után a Budaörs máris tovább növelte az előnyét: Petró Balázs harcolt ki tizenegyest, melyet Stieber értékesített (0–2).

Még az első félidőben ismét megvillant Stieber és Kinyik  – előbbi szögletéből utóbbi megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját (0–3).

A második játékrészben Sajbán Máté fejelt a kapuba egy szögletet – azt a kornert is Stieber végezte el (0–4) – négy perccel később Sajbán duplázott (0–5), majd Horváth Roland találatával beállt a 6–0-s végeredmény.

KOZÁRMISLENY–BUDAÖRS 0–6 (0–3)

Kozármisleny, 500 néző. Vezette: Szabó Zsolt

KOZÁRMISLENY: Helesfalvy – Milutinovics, Causic, Racskó, Kocsis A. – Gubacsi (Kiss M., 75.), Grumics (Menyhei, 83.) – Kemény, Kirchner, Varga M. – Tóth M. (Szekszárdi, 67.)
Vezetőedző: Szanyó Károly

BUDAÖRS: Horváth G. – Wild (Menyhárt, 63.), Kinyik, Tányéros, Papp M. – Sajbán Miklós, Stieber – Petró, Sajbán Máté, Deli (Árvai, 68.) – Horváth R. (Csobánki, 75.). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző: Kinyik (0–1) a 13., Stieber (11-esből, 0–2) a 16., Kinyik (0–3) a 42., Sajbán Máté (0–4), 42., Sajbán (0–5) az 56., Horváth R. (0–6) a 75. percben
Szanyó Károly: Igaz, ezer sebből vérzünk, hét hiányzónk volt, ebből hat kezdőjátékos, de az akkor is gyalázatos produktum volt. Négy gólt kaptunk pontrúgásokból, amire pedig készültünk, de úgy nem nyerhetünk, ha nem merjük felvállalni az előrejátékot.

Bognár György: Gratulálok a csapatomnak. Nem csak az eredmény, de a játék miatt is. Megérdemelten nyertünk és ez már elég lesz a bentmaradáshoz is.

Az éllovas Puskás Akadémia otthon nem tudta legyőzni a Szeged 2011 gárdáját.

Győzelemmel a PFLA a feljutást és a bajnoki címet is kiharcolhatta volna, így erre a következő mérkőzésén – a Cegléd ellen idegenben, jövő vasárnap – nyílik lehetősége. Döntetlennel biztossá válik a Puskás Akadémia feljutása, győzelemmel pedig az elsősége, de akár egy ponttal is az élen végezhet.

A 35. fordulóban egygólos hazai sikert arató Kisvárda ismét feljutó pozícióban van, miután visszaelőzte a harmadik, Soroksáron döntetlent elérő Balmazújvárost.