Figyelem új csalási módszerrel károsítják az állampolgárokat!

Az elmúlt időszakban megszaporodtak a „telefonos csalás” módszerével elkövetett bűncselekmények és ezzel kapcsolatos lakossági feljelentések.

 

 

Ismeretlen telefonáló rejtett számról felhívja a véletlenszerűen kiválasztott előfizetőt, majd közli, hogy a telefonszolgáltató társaság kisorsolta az ő telefonszámát és így nyert egy nagyobb összeget. A nyeremény azonban akkor kerül a számlájára amennyiben regisztrációs költségként több tízezer forint összeget rátölt egy a telefonáló által megadott telefonszámra. Vagyis egy a tettes által megadott telefonszám egyenlegét kell feltölteni ATM-en keresztül a sértettnek. Az ily módon feltöltött telefonkártyát  a csaló ezek után különböző hirdetési oldalakon keresztül megpróbálja a későbbiek során értékesíteni.

Az utóbbi időszakban előforduló csalások sértettjei a feltöltést teljesítették a nyeremény reményében, majd utóbb értesültek róla, amikor a szolgáltató központjánál érdeklődtek, hogy nincs akció a társaságnál.

A következő oldalon hanganyagot is találnak arról, hogy egy te­le­fo­nos csaló hogyan pró­bál­ko­zott pénzt ki­csalni ki­sze­melt ál­do­za­tá­ból, aki hagyta, hogy vé­gig­mondja a be­etető szö­ve­get, köz­ben az egész be­szél­ge­tést rög­zí­tette:

http://bunmegelozes.eu/2016/05/12/biztonsagot-a-szepkoruaknak/

Az, hogy átverésről van szó, már az első mondatok után gyanítható, hiszen a telefonos ügyfélszolgálathoz alapfeltétel a szép beszédkészség. Sokak, főleg idősek dőlnek be az ilyen, vagy ehhez hasonló telefonos csalóknak, utána pedig futhatnak a pénzük után.

A csalók a hasonló akciókhoz általában feltöltő kártyás vagy lopott mobilokat használnak, amiket pár hívás után egyszerűen eldobnak, nehogy a nyomukra vezessék a hatóságokat. Éppen ezért igen nehéz őket azonosítani, felelősségre vonni.

 

Ne legyen a csalók áldozata!

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.