Olimpia 2012 – Hétfői győztesek, éremtáblázat
- Budaörsi Infó
- 2012 július 31.
A magyar csapat egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel a tizenharmadik helyen áll a londoni olimpia éremtáblázatán a harmadik hivatalos versenynapot követően.
A hétfői győztesek
A londoni olimpia hétfői győztesei:
CSELGÁNCS:
férfi 73 kg: Manszur Iszajev (Oroszország)
női 57 kg: Macumoto Kaori (Japán)
MŰUGRÁS:
férfi szinkrontoronyugrás: Cao Jüan, Csang Jang-csüan (Cao Yuan, Zhang Yanquan, Kína)
SPORTLÖVÉSZET:
férfi légpuska: Alin George Moldoveanu (Románia)
SÚLYEMELÉS:
női 58 kg: Li Hszüe-jing (Li Xueying, Kína)
férfi 62 kg: Kim Un Guk (Koreai NDK)
ÚSZÁS:
férfi 200 m gyors: Yannick Agnel (Franciaország)
női 100 m hát: Missy Franklin (Egyesült Államok)
férfi 100 m hát: Matthew Grevers (Egyesült Államok)
női 100 m mell: Ruta Meilutyte (Litvánia)
TORNA:
férfi csapatverseny: Kína (Csen Ji-ping, Feng Csö, Kuo Vej-jang, Csang Cseng-lung, Co Kaj) (Chen Yibing, Feng Zhe, Guo Weiyang, Zhang Chenglong, Zou Kai)
VÍVÁS:
női párbajtőr, egyéni: Jana Semjakina (Ukrajna)
Az összesített éremtáblázat
A magyar csapat egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel a tizenharmadik helyen áll a londoni olimpia éremtáblázatán a harmadik hivatalos versenynapot követően.
Az éremtáblázat állása:
arany ezüst bronz
Kína 9 5 3
Egyesült Államok 5 7 5
Franciaország 3 1 3
Koreai NDK 3 – 1
Olaszország 2 4 2
Koreai Köztársaság 2 2 2
Oroszország 2 – 3
Kazahsztán 2 – –
Japán 1 4 6
Ausztrália 1 2 1
Románia 1 2 –
Brazília 1 1 1
MAGYARORSZÁG 1 1 1
Hollandia 1 1 –
Ukrajna 1 – 2
Grúzia 1 – –
Litvánia 1 – –
Dél-afrikai Köztársaság 1 – –
Kolumbia – 2 –
Nagy-Britannia – 1 2
Németország – 1 –
Kuba – 1 –
Mexikó – 1 –
Lengyelország – 1 –
Tajvan – 1 –
Thaiföld – 1 –
Azerbajdzsán – – 1
Belgium – – 1
India – – 1
Indonézia – – 1
Kanada – – 1
Moldova – – 1
Norvégia – – 1
Szerbia – – 1
Szlovákia – – 1
Üzbegisztán – – 1
Mongólia – – 1
Magyar érmesek és pontszerzők
A londoni nyári olimpia magyar érmesei és pontszerzői (az első hat között végzettek):
ARANY:
——
Szilágyi Áron, vívás (kard, egyéni)
EZÜST:
——
Ungvári Miklós, cselgáncs (66 kg)
BRONZ:
——
Csernoviczki Éva, cselgáncs (48 kg)
4. hely:
——–
Hosszú Katinka, úszás (400 m vegyes)
Gyurta Dániel, úszás (100 m mell)
5. hely:
——–
Karakas Hedvig, cselgáncs (57 kg)
6. hely:
——–
Kiss Gergő, úszás (400 m gyors)
facebook:
0 Komment