Magyar válogatott: Öngól – Vereséggel búcsúztatta az évet Egervári csapata

A magyar labdarúgó-válogatott idei utolsó mérkőzésén 2-1-es vereséget szenvedett kedden a házigazda lengyel csapattól Poznanban.

Ez volt a 32. magyar-lengyel mérkőzés, és – 20 magyar győzelem és négy döntetlen mellett – a nyolcadik lengyel siker.

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött az október 30-án elhunyt egyetlen magyar aranylabdás futballista, Albert Flórián emlékére.

Eredmény:
Lengyelország-Magyarország 2-1 (1-0)
————————————
Poznan, 9000 néző, v.: Hannes Kaasik (észt)
gólszerző: Brozek (37.), Vanczák (86., öngól), illetve Priskin (78.)
sárga lap: Tőzsér (30.), Varga (52.)

Lengyelország:
————–
Fabianski – Wojtkowiak (Gol, 84.), Wasilewski, Glowacki (Piszczek, 59.), Komorowski – Dudka (Jodlowiec, 65.), Matuschyk (Morawski, a szünetben), Kuba, Mierzejewski (Obraniak, 73.), Rybus – Brozek (Lewandowski, 66.)

Magyarország:
————-
Bogdán Ádám – Varga József, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Koman Vladimir, Sándor György (Hajnal Tamás, a szünetben), Tőzsér Dániel (Elek Ákos, a szünetben), Dzsudzsák Balázs – Gera Zoltán, Priskin Tamás (Feczesin Róbert, 82.)

I. félidő:
———-
37. perc: Mierzejewski 17 méteres lövését Bogdán csak kiütni tudta, Brozek pedig 6 méterről a kapuba lőtte a kipattanót (1-0).

II. félidő:
———–
78. perc: Elek futott el a jobb oldalon, majd középre adására Priskin érkezett jó ütemben és futtából, 11 méterről a bal sarokba lőtt (1-1).
86. perc: Blaszczykowski cselezgetett a jobb oldalon, majd középre adott, ahol egy kavarodás után Vanczákról a kapuba pattant a labda (2-1).

A lengyelek kezdték jobban a mérkőzést, több formás támadást is vezettek, míg a magyarok csak a 18. percben lőttek először kapura. Egervári Sándor tanítványai az egész játékrészben nem tudták felvenni a meccs ritmusát, egyértelműen a lengyelek futballoztak fölényben, s ez gólban is megnyilvánult.

A folytatásban már nagyobb elánnal küzdött a magyar együttes, s bár ekkor sem játszott igazán jól, de akadtak lehetőségei, illetve egyenrangú partnere lett a riválisnak. A hajrá kezdetén aztán Priskin egyenlített, de egy szerencsétlen öngól révén a végén mégis a lengyelek örülhettek.

Hét győzelem 2011-ben

A magyar labdarúgó-válogatott 2011-ben lejátszott 11 mérkőzésén hét győzelmet aratott, háromszor kikapott és egy döntetlent ért el. A csapat ezeken a találkozókon 23 gólt szerzett és 12-t kapott. Összesen 11 játékos talált a hálóba, de Rudolf Gergely volt a legeredményesebb, ő öt gólt szerzett.

A magyar válogatott 2011-es mérkőzései:

2011. február 9.:
Azerbajdzsán-Magyarország 0-2 – barátságos
gól: Rudolf (37.), Hajnal (81.)

2011. március 25.:
Magyarország-Hollandia 0-4 – Eb-selejtező
gól: van der Vaart (8.), Afellay (45.), Kuyt (54.), van Persie (62.)

2011. március 29.:
Hollandia-Magyarország 5-3 – Eb-selejtező
gól: van Persie (13.), Sneijder (61.), van Nistelrooy (73.), Kuyt (78., 81.), illetve Rudolf (47.), Gera (50., 75.)