Elrajtolt a bajnokság – Győzelemmel kezdett a Budaörs az újonc Kecskemét otthonában

(Budaörs, 2021. augusztus 2. – Budaörsi Infó) – A hosszú felkészülési szünet után elérkezett az 2021-2022-es bajnokság rajtja. Márkus Tibor együttese az újonc Kecskeméthez utazott és nyert idegenben augusztus 1-jén vasárnap a másodosztályú labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában.

Az újonc Kecskeméti TE ötgólos meccsen maradt alul a vendég Budaörssel szemben. A Budaörs három góllal elhúzott az első félidőben, amiből a tavasszal még NB III-as csapat a másodikban csak kettőt tudott ledolgozni a népes közönsége előtt.

A Budaörs a 6. helyen végzett az előző idényben úgy, hogy a szezon felénél a 2. helyen is állt. A Kecskemét a 2. helyen végzett az NB III Közép csoportjában, ám mivel a bajnok Iváncsa nem vállalta a másodosztályban való szereplést, így a jog a Kecskemétre szállt.

KECSKEMÉTI TE–BUDAÖRSI SC 2–3 (1–3)

Kecskemét, Széktói Stadion, 800 néző. Vezette: Csonka Bence

Kecskeméti TE: Varga – Madarász (Buna, 78.), Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró (Grünvald, 84.) – Vágó (Marsa, 64.), Nagy K. (Tóth D., 84.), Katona (Szuhodovszki, 78.) – Tóth B., Lukács. Vezetőedző: Szabó István

Budaörsi SC: Tóth G. – Tóth K., Kékesi, Gyurácz, Kapronczai – Molnár, Petneházi (Zsidai, 72.), Sajbán Miklós – Vankó (Halácsi, 72.), Balázs, Winkler. Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Vankó (0–1) a 3., Winkler (0–2) a 12., Sajbán Miklós (0–3) a 33., Lukács D. (1–3) a 42., Lukács D. (2–3) a 70. percben
Szabó István: Nagyon idegesen kezdtünk, amivel túl nagy előnyt adtunk a Budaörsnek. A szépítés jót tett, rendeztük a sorokat, majd megmutattuk, jól is tudunk futballozni. Végig nyílttá tettük a mérkőzést, amely pozitív, remélem, ez a mai volt számunkra a tanulópénz. Jövő héttől már azon dolgozunk, hogy sikeresebbek legyünk a Soroksár ellen lelkes közönségünk előtt.

Márkus Tibor: Álomszerűen kezdtünk, amely nagy lélektani előnyt adott. Akkor kaptunk gólt, amikor nem volt benne a meccsben, majd a második félidőben nem valósítottuk meg a játékunkat, keveset volt nálunk a labda. A helyzeteink így is megvoltak, de nem lőttük be őket, viszont jól bírtuk az iramot, masszívak voltunk, így minimális előnyünket megtartottuk.