Labdarúgó NB II – A Budaörs háromgólos sikere a Monor ellen

(Budaörs, 2019. május 1. – Budaörsi Infó) – A Budaörs folytatta sikerszériáját és legyőzte a Monor együttesét ideiglenes otthonában Tatabányán, a labdarúgó NB II szerdai, 35. fordulójában.

Magabiztos első félidőt (2-0) követően visszavett a Budaörs az iramból, de a három pont sorsa nem forgott veszélyben (3-0).

Végeredmény:

BUDAÖRSI SC–BSS MONOR 3–0 (2–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Csonka Bence (Buzás Balázs, Medovarszki János)

BUDAÖRS: Borsos – Menyhárt, Kékesi, Tányéros Á. (Deli, 61.), Ódé – Sajbán Miklós, Lengyel B., Stieber A. (Fényes, a szünetben) – Csiki (Fodor D., 71.), Sajbán Máté, Végh G. Szakmai igazgató: Bognár György

MONOR: Bozsó – Bori, Fülöp N., Karacs (Pintér D., 61.), Szerencsi – Peszmeg, Szuhodovszki – Palincsár, Asztalos (Szabó D., 34.), Farkas N. – Tóth B. Vezetőedző: Horváth Dávid

Gólszerző: Sajbán Miklós (1–0) a 31., Csiki (11-esből, 2–0) a 42., Lengyel B. (11-esből, 3–0) az 59. percben

Bognár György
: Az első perctől kezdve jó felfogásban futballoztunk, és megérdemelt győzelmet arattunk.

Horváth Dávid: Az első félidőben tompán játszottunk, hátrányba is kerültünk. A második játékrészben esett a mérkőzés színvonala, s a támadójátékunk nem vált veszélyesebbé.

Merkantil Bank Liga NB II, 35. forduló:

Budafoki MTE-Duna Aszfalt TVSE 1-0 (0-0)
Gyirmót FC Győr-Aqvital FC Csákvár 1-1 (0-0)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Kaposvári Rákóczi FC 0-2 (0-1)
Vác FC-Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-0)
Dorogi FC-Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (1-1)
Soroksár SC-WKW ETO FC Győr 2-1 (1-1)
Kazincbarcika-BFC Siófok 3-2 (0-1)
Credobus Mosonmagyaróvár-Vasas FC 2-1 (0-0)
Budaörs-BSS Monor 3-0 (2-0)
Ceglédi VSE-ZTE FC 1-2 (1-0)

Az élcsoport:

1. (és feljutott) ZTE FC 73 pont, 2. Kaposvári Rákóczi FC 65, 3. Gyirmót FC Győr 61 (19 győzelem), 4. Vasas FC 61 (17), 5. Budaörs 60 (19), 6. Békéscsaba 1912 Előre 60 (17)