Már működik a sárga villogó a Szellő utcai zebránál

(Budaörs, 2019. április 8.- Budaörsi Infó) A Budapesti út környékének lakói már több éve kérelmezték, hogy a Riedl patikánál lévő gyalogosátjáró kapjon egy lámpát, mert biztonságosabb lenne az átkelés a nagyon forgalmas főúton, valamint segítené a gépjárművek kifordulását a Szellő utca irányából.

 

 

Dr. Tóth Ferenc, a körzet önkormányzati képviselője számolt be nekünk lámpával kapcsolatos aktuális információkról.

 

 

tothferenc

 

“A beruházáshoz  Magyar Közút Nonprofit Zrt. mint közútkezelő hozzájárulása kellett, amiben előírták, hogy milyen lámpa telepíthető a kezelésükben álló főútra.

A Közút-kezelőnél nem találtak forrást rá, ezért Budaörs önkormányzata biztosította a lámpához az anyagi fedezetet.

Közismert, hogy a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a főút  kezelője, így nem Budaörs az út tulajdonosa. Városunk ennek ellenére vállalta a tervezés és a kivitelezés költségeit, így a villogó már 2017-ben elkészült, azonban a bekötés az elektromos engedélyek beszerzésének elhúzódása miatt késett.”

 

Pár hete már üzemel a lámpa és remélhetőleg növelni fogja városunk, illetve a környék közlekedésbiztonságát.

 

szelloutcavillogo19 (1)

 

(Budaörsi Infó)

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.