Labdarúgó NB II – Pontot hozott a Budaörs Békéscsabáról

A listavezető Soroksár a hajrában egyenlítve mentett pontot vasárnap Sopronban, a labdarúgó NB II 22. fordulójában. A Budaörs döntetlent játszott Békéscsabán.

Békéscsabán a hazaiak nagy nehezen előnybe kerültek az 55. percben Fábio Guaru fejesével, ám egy perccel később a Budaörs szabadrúgást végezhetett el, Stieber András pedig 20 méterről kíméletlenül kilőtte a bal alsót (1–1).

A felek nem bírtak egymással, így a vége pontosztozkodás lett.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐREBUDAÖRS 1–1 (0–0)

Békéscsaba, 908 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bornemissza Norbert, Máyer Gábor)

BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Bényei, Kelemen, Szélpál N., Fabio – Pilán (Szalai D., 51.), Nagy I., Viczián, Spitzmüller (Oláh L., 71.) – Urbin (Gyurján, 51.), Gránicz. Vezetőedző: Zorán Szpisljak

BUDAÖRS: Horváth G. – Kinyik, Horváth L., Tányéros Á., Ódé – Stieber A., Sajbán Máté (Csobánki, 90.) –Wild, Petró, Deli (Pethő, 84.) – Horváth R. (Csillag D., 76.). Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Fabio (1–0) az 54., Stieber A. (1–1) az 56. percben

Zorán Szpisljak
: – Az ellenfél kapusa akadályozta meg, hogy nyerjünk, ennek egyenes következménye, hogy a mi helyzetkihasználásunk gyenge volt. Pedig mi irányítottuk a mérkőzést, sok helyzetet kialakítottunk, de ezeket kellett volna jobban kihasználnunk a győzelemhez.

Bognár György: – Számunkra nem volt több lehetőség ebben a mérkőzésben, de a Békéscsabának sem. Persze jó csapat az Előre, ezért ez a döntetlen eredmény nekünk jó, elégedett vagyok az egy ponttal, amire rászolgáltunk a jó iramú, küzdelmes találkozón.

Vác-Dorog 1-0 (0-0)

A fővárosiak az 1-1-es döntetlennel is élen maradtak, de már csak jobb gólkülönbségükkel előzik meg a Kozármislenyt hazai pályán felülmúló Puskás Akadémiát.

A Kisvárda-Szolnok mérkőzést a pálya rossz talaja miatt március 24-re halasztották.

Az élcsoport: 1. Soroksár 42 pont/22 mérkőzés (39-21), 2. Puskás Akadémia 42/22 (39-39), 3. Balmazújváros 40/21