Pályázni lehet lakóépületek felújítására Budaörsön – Itt vannak a részletek

(Budaörs, 2016. november 24. – Budaörsi Infó) Budaörs Város Önkormányzata pályázatot hirdet a hagyományos technológiával épült lakóépületek korszerűsítésének, felújításának helyi támogatására.

 

 

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

 

A hagyományos technológiával épült lakóépületek

korszerűsítésének, felújításának támogatására

 

Budaörs Város Önkormányzata (a továbbiakban: Önkormányzat) a Képviselő-testület 259/2016. (XI.16.) ÖKT számú határozata alapján pályázatot hirdet a hagyományos technológiával épült lakóépületek korszerűsítésének, felújításának helyi támogatására.

 

 

I. A támogatás formája és célja

 

A támogatás formája utólagos finanszírozású, vissza nem térítendő támogatás, amelynek célja a hagyományos technológiával épült lakóépületek korszerűsítése, felújításának ösztönzése az energiahatékonyság és használati biztonság növelése céljából.

 

 

II. A pályázók köre

 

Pályázatot nyújthatnak be a 2001. december 31. előtt kiadott jogerős használatbavételi vagy fennmaradási engedéllyel rendelkező Budaörs Város közigazgatási határain belül hagyományos technológiával épített lakóingatlanok ingatlan nyilvántartásban szereplő

a.)    tulajdonjogával vagy haszonélvezeti jogával rendelkező magánszemélyek,

b.)    osztatlan közös tulajdonban lévő, használat szerint megosztott épületrész tulajdonjogával vagy haszonélvezeti jogával rendelkező magánszemélyek,

c.)    társasházi közösségek.

 

Több tulajdonos, vagy haszonélvező esetén a pályázat benyújtására, és a támogatási szerződés megkötésére tulajdonosok, vagy haszonélvezők által írásban meghatalmazott tulajdonostárs, vagy haszonélvező jogosult. A meghatalmazást minden tulajdonostársnak, vagy haszonélvezőnek alá kell írnia és a pályázónak a pályázathoz csatolva be kell nyújtania.

 

Nem vehetnek részt a pályázaton

a.)    az iparosított technológiával épült lakóépületek (a pályázat szempontjából iparosított technológiával épült lakóépületeknek minősülnek a panel, blokk, alagútzsalu ill. öntött technológia felhasználásával, vasbeton vázas és egyéb iparosított technológiával készült épületek) tulajdonosai,

b.)    olyan ingatlanok, vagy épületrészek korszerűsítésére, felújítására pályázni kívánók, amelyek az ingatlan nyilvántartásban nem lakás, lakóház, lakóépület művelési ág megjelöléssel szerepelnek.

 

Minden pályázó csak egy pályázatot nyújthat be, egy pályázat azonban a III. pontban meghatározott támogatott tevékenységek közül többre is vonatkozhat.

 

 

III. A támogatott tevékenységek köre

 

1.    A hagyományos technológiával épített lakóépületek energia-megtakarítást eredményező korszerűsítése, felújítása esetén a következő munkálatokra igényelhető támogatás:

a.)    kazáncsere, amennyiben energiatakarékosabb berendezés kerül beépítésre,

b.)    homlokzat utólagos hőszigetelése, amennyiben az épület a jelenlegi állapotában nem elégíti ki a hatályos magyar hőtechnikai előírásokat, kivételt képez a nyílászáró csere, amely jelen pályázatban nem támogatható,

c.)    tetőfödém utólagos hőszigetelése,

d.)   megújuló energiaforrások (napelem, napkollektor) telepítése.

 

2.      A hagyományos technológiával épített lakóépületek használati biztonságát elősegítő korszerűsítés, felújítás esetén a következő munkálatokra igényelhető támogatás:

a)      magas tetők ács-szerkezetének megerősítése, részleges vagy teljes cseréje, tetőfedés, bádogozás felújítása,

b)      lapostetők vízszigetelésének, hőszigetelésének és bádogos szerkezeteinek felújítása,

c)      falazatok, padlószerkezetek utólagos talajnedvesség elleni szigetelése,

d)     kéményseprő szakvélemény vagy kémény felülvizsgálati jegyzőkönyv alapján veszélyesnek minősített kémények megerősítése, bélelése, cseréje, újjáépítése, valamint kéményseprő járda, kéménylépcső kiépítése.

 

A felújítási, korszerűsítési munkák előkészítése (pl. tervezés, felmérés) önállóan nem, csak a kivitelezést is magában foglaló projekt részeként támogatható.

Pályázni csak a kereskedelmi forgalomból beszerzett új berendezések és anyagok felhasználásával történő felújítással, korszerűsítéssel lehet.

 

 

IV. Pályázattal elnyerhető támogatás formája és mértéke

 

A pályázattal elnyerhető támogatás utólagos finanszírozású, vissza nem térítendő támogatás, amely az Önkormányzat által meghatározott keret erejéig nyújtható.

 

A támogatás mértéke

– nem társasházi ingatlanok esetében a teljes elszámolható beruházási költség 50%-a, de legfeljebb 500.000 Ft,

– társasházak esetében a teljes elszámolható beruházási költség 50%-a, de legfeljebb 1.000.000 Ft,

 

A saját forrás a teljes elszámolható beruházási költség önkormányzati támogatással nem fedezett része, amelyet a pályázónak kell biztosítania. A pályázónak legalább a teljes elszámolható beruházási költség 50%-ának megfelelő, vagy ha az a 1.000.000 Ft-ot (társasházak esetében a 2.000.000 Ft-ot) meghaladja, a maximálisan nyújtható 500.000 Ft-os (társasházak esetében az 1.000.000 Ft-os) támogatás feletti összeggel kell rendelkeznie saját forrásként.

A saját forrás lehet bankbetét, hitel, vagy hitelígérvény, vagy más forrásból kapott támogatás.

 

Ha a pályázónak a támogatásból finanszírozott projekttel kapcsolatban nincs ÁFA visszaigénylési jogosultsága, akkor a támogatás számításának alapja a projekt ÁFÁ-val növelt, bruttó elszámolható költsége.

Ha a pályázó ÁFA visszaigénylésre jogosult, akkor a támogatás számításának alapja a beruházás nettó elszámolható költsége.

 

 

V. Támogatási feltételek

 

A pályázónak a tervezett beruházások teljes költségének és a támogatás szempontjából elszámolható bekerülési költség megosztását a pályázatban be kell mutatnia.

 

1. A teljes költség

A pályázat szerinti tervezett munkák teljes költsége, beleértve a pályázat által nem támogatható ráfordításokat is. A pályázathoz költségvetést kell csatolni, amelynek tételes kivitelezői árajánlaton, vagy tételes tervezői költségbecslésen kell alapulnia. A költségvetésnek, és a kivitelezői árajánlatnak, vagy tervezői költségbecslésnek megfelelően részletezettnek kell lennie ahhoz, hogy az elszámolható költségeket alá lehessen támasztani.

 

2. A támogatás szempontjából elszámolható bekerülési költség

A pályázat szerinti tervezett munkák teljes költségéből azok elszámolhatók, vagyis vehetők figyelembe a pályázat elbírálása során, amelyek nem tartoznak a 3. pont szerinti nem elszámolhaó költségek közé.

 

3. A nem elszámolható költségek

A pályázatban nem számolhatók el

–          a III. pont szerinti támogatott tevékenységek körén kívül eső munkák költségei,

–          a nem kereskedelmi forgalomból beszerzett új berendezések és anyagok költségei,

–          a lakásokon kívüli, ugyanazon épületben lévő nem lakáscélú ingatlanok, helyiségek felújításának, korszerűsítésének költségei (pl. üzlethelyiség, stb.),

–          az engedélyezéssel kapcsolatos költségek,

–          a hálózatfejlesztési hozzájárulások költségei,

–          a pályázat elkészítésével kapcsolatos költségek (pl. tulajdoni lap, postaköltségek),

–          társasházak esetében a nem közös tulajdonban álló helyiségeket (pl. lakásokat), vagy felszereléseket (pl. lakáshoz tartozó mérőórákat) érintő felújítások, korszerűsítések,

–          továbbá azok a költségek, amelyek a pályázati cél megvalósításával nincsenek közvetlen kapcsolatban.

 

4. Egyéb előírások:

A projekt költségvetésében csak az elszámolás során számlákkal azonosított és igazolt költségek számolhatók el, amelyek a pályázat szerinti tervezett munkák végrehajtásához szükségesek voltak, és megfelelnek a költséghatékonyság elvének, nem haladják meg az adott piacon általánosan elfogadott mértéket.

Ha a pályázónak a pályázatban megjelölttől eltérő, pótlólagos költségei merülnek fel, azok megfizetésére a pályázó köteles, a támogatás mértéke nem emelkedik. Amennyiben a beruházás megvalósítása során a beruházás költségei a pályázatban megjelölt költségeknél alacsonyabbak, a támogatás összege ezzel arányosan csökkentésre kerül, feltéve, ha a beruházás költségeinek csökkentése eredményeképpen a saját forrás összege az 500.000,- Ft-ot, vagy társasházak esetében az 1.000.000 Ft-ot nem éri el.

 

Sikeres pályázat esetén az Önkormányzat a pályázóval támogatási szerződést köt. A támogatási szerződés részét képezi – külön mellékletként történő csatolás nélkül is – a felhívás és a támogatott nyertes pályázata, amely a támogatási szerződés szerinti teljesítés elszámolásának és ellenőrzésének alapja.

A támogatás kifizetésére a támogatási szerződés szerinti teljesítést követően, utólag, az Önkormányzat műszaki ellenőre által jóváhagyott számlák alapján és a műszaki ellenőr helyszíni ellenőrzését követően, 30 napon belül, átutalással kerül sor.

 

Engedélyhez vagy bejelentéshez kötött munkálatok esetén a Támogatott a kivitelezési munkák megkezdése előtt köteles beszerezni a vonatkozó jogszabályok szerint szükséges engedélyeket.

 

 

VI. A felújítási program eljárási rendje

 

A pályázat benyújtása előtt megkezdett programra támogatás nem adható.

 

A pályázatot benyújtani 2016. november 30. napjától kezdődően 2016. december 9. napjáig lehetséges. A megadott határidőt megelőzően, valamint lejártát követően nincs lehetőség a pályázatok befogadására.

 

A pályázatoknak minden, a pályázati felhívásban megjelölt adatot, információt és dokumentumot tartalmaznia kell. A hiányosan benyújtott pályázat kiegészítésére, hiánypótlására az Önkormányzat egy alkalommal lehetőséget biztosít, amennyiben a pályázat hibája ezzel orvosolható. A hiánypótlási felhívást az Önkormányzat küldi meg a pályázók részére, az abban foglaltakat a megadott határidőn belül kell teljesíteni. Amennyiben a hiánypótlási felhívásban foglaltakat a pályázó

–  teljesíti, a pályázat érdemi bírálatra előkészítésre kerül a támogató számára,

–  nem, vagy nem megfelelően teljesíti, a pályázat érdemi bírálat nélkül elutasításra kerül.

A pályázó az elbírált pályázatát utólag nem módosíthatja.

 

A hiánytalanul benyújtott pályázatokat a beérkezést követő 60 napon belül Budaörs Város Önkormányzat Képviselő-testületének Területfejlesztési és Vagyongazdálkodási Bizottsága bírálja el.

 

 

VII. A pályázat benyújtásával kapcsolatos követelmények

 

A pályázatot az alábbi kötelező tartalommal kell összeállítani:

 

A. Formanyomtatványok:

1. sz. adatlap (A pályázó általános adatai)

2. sz. adatlap (A beruházás pénzügyi adatai)

3. sz. adatlap (Nyilatkozatok)

 

B. Műszaki dokumentumok:

1. A pályázattal érintett munkálatokra vonatkozó, kivitelező, vagy tervező által készített és cégszerű aláírással ellátott tételes, részletes költségvetés (tervezői költségbecslés vagy árajánlat) eredeti példánya, és a tervezett munkákat szabatosan leíró rövid műszaki leírás,

2. A korszerűsítés előtti (jelenlegi) állapotot bemutató fényképek.

 

C. Mellékletek:

Társasház esetén közgyűlési határozat a pályázat benyújtásáról, a saját forrás vállalásáról, valamint felhatalmazás a támogatási szerződés megkötésére,

Saját forrás meglétét igazoló bankszámla kivonat, vagy tervezett hitelfelvétel esetén a hitelintézet szándéknyilatkozata, indikatív hitelígérvénye a hitelnyújtásról, amely összegszerűen is megjelöli a hitel összegét.

Meghatalmazás – amennyiben az ingatlannak a Pályázó nem egyedüli tulajdonosa, hanem csak résztulajdonosa, vagy haszonélvezője, a tulajdonos, vagy tulajdonostársak meghatalmazásával kell rendelkeznie a pályázat benyújtásához és az abban foglaltak megvalósításához, valamint a támogatási szerződés megkötéséhez. A meghatalmazás(oka)t a pályázathoz csatolni kell!

 

 

VIII. Adminisztratív információk

 

A pályázat benyújtása díjtalan.

A pályázatok kizárólag magyar nyelven nyújthatók be.

A pályázatot hiánytalanul, azaz a pályázati adatlapok minden kérdésére választ adva, (a pályázatban nem érintett munkákra vonatkozó kérdések kihúzásával) és az előírt dokumentumok csatolásával kell benyújtani.

A formanyomtatványok sem tartalmában, sem alakjában nem változtathatók, kivéve, ha egy adott helyen erre külön lehetőség van megjelölve. Változtatás esetén a pályázat érdemi bírálat nélkül elutasításra kerül.

 

A pályázatokat 1 eredeti példányban zárt borítékban, kizárólag személyesen lehet leadni a következő címen:

 

Budaörsi Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálat

(2040 Budaörs, Szabadság út 134.)

 

A borítékon fel kell tüntetni

– a pályázat címé: „Pályázat: A hagyományos technológiával épült lakóépületek korszerűsítésének, felújításának támogatására”

–  a pályázó nevét és levelezési címét, valamint

–  a pályázattal érintett épület címét.

 

 

IX. Az elszámolás és az ellenőrzés rendje:

 

Sikeres pályázat esetén az Önkormányzat a pályázóval támogatási szerződést köt, amely az elnyert támogatás folyósítási, felhasználási, feltételeit, valamint a beszámolás és ellenőrzés rendjét is rögzíti. A támogatási szerződés részét képezi – külön mellékletként történő csatolás nélkül is – a felhívás és a támogatott nyertes pályázata, amely a támogatási szerződés szerinti teljesítés elszámolásának és ellenőrzésének alapja.

 

A támogatás folyósítása a támogatási szerződésben meghatározott pénzügyi és időbeli ütemezés szerint, utólagosan, a benyújtott számlák és a teljesítést igazoló dokumentumok, valamint ezek ellenőrzése alapján történik.

A pályázó a beruházás finanszírozására köteles először a saját forrást felhasználni és a felhasználás tényét dokumentálni.

Pályázó a támogatást kizárólag a támogatási szerződés szerinti tevékenységek megvalósítására használhatja fel. Amennyiben a pályázó a támogatást nem megfelelően használta fel, vagy az Önkormányzat engedélye nélkül tér el a pályázatban közölt műszaki tartalomtól, a támogatási szerződés megszűnik.

 

A támogatott projekt megvalósítására a támogatási szerződés megkötésétől számított 12 hónap áll rendelkezésre. Ezen az időn belül kell a támogatási szerződés szerinti munkákat teljes körűen megvalósítani, valamint az erről szóló elszámolási kérelmet az Önkormányzathoz benyújtani.

Az elszámolási kérelem pályázó rövid beszámolóját tartalmazza, amely a projekt megvalósításáról és a támogatás felhasználásáról szól. A beszámoló mellékletét képezik a megvalósulást igazoló dokumentumok: kivitelezői szabványossági nyilatkozat, műszaki átadás- átvételi eljárás jegyzőkönyve, valamint a beruházás számláinak pályázó által hitelesített másolatai.

A támogatás kifizetésére a támogatási szerződés szerinti teljesítést követően, utólag, az Önkormányzat által jóváhagyott beszámoló alapján és a műszaki ellenőr helyszíni ellenőrzését követően, 30 napon belül, átutalással kerül sor.

 

Támogatott a munkák kivitelezésekor köteles az Önkormányzat megbízottaival együttműködni, részükre a szükséges felvilágosítást megadni, a helyszín megtekintését folyamatosan biztosítani. Támogatott köteles biztosítani az Önkormányzat részére:

–  a kivitelezés folyamatának mindenkori ellenőrizhetőségének lehetőségét, műszaki dokumentációk, tervek, építési napló, termék megfelelőségi bizonyítványok megtekintését.

– a támogatás felhasználásával kapcsolatos valamennyi nyilvántartás, számla, pénztárbizonylat, kimutatás ellenőrzését,

– minden olyan okiratba történő betekintést, amely a támogatási szerződés teljesítését, a támogatás felhasználását érintheti.

 

 

Kapcsolódó dokumentumok:

Pályázati felhívás és dokumentáció

 

(Forrás: budaors.hu)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.