Az Együtt-PM aktivistái felmásztak a Sándor-palotára és “zálogba” vették a lobogókat

Felmászott az Együtt-PM három aktivistája a Sándor-palota erkélyére vasárnap délelőtt, és paksi népszavazást követelő transzparenseket tettek ki.

 

Az egyik transzparensen “Döntsön a nép! Népszavazást Paksról!”, a másikon pedig “Miért féltek a népszavazástól?!” felirat olvasható.

Az aktivisták kiszedték foglalatukból az oromzaton elhelyezett nemzetiszínű és uniós lobogókat, és hangszórón azt mondták: azokat “zálogba” veszik, amíg Áder János köztársasági elnök nem küldi vissza a parlamentnek a paksi bővítésről szóló jogszabályt, illetve nem kezdeményez népszavazást az ügyben.

A létrát, amelyen felmásztak, több társuk tartotta, a Honvéd Palotaőrség tagjai, amikor meglátták, hogy mit tesznek, megpróbálták megakadályozni őket, de addigra hárman már feljutottak. Ezt követően kimentek hozzájuk az erkélyre és többször felszólították őket, hogy fejezzék be akciójukat. Az aktivisták először a hangosbemondóba mondták el tiltakozó mondataikat, majd ketten kiültek az erkély szélére, kezükben a zászlókkal.

Az Együtt-PM három aktivistája "Döntsön a nép! Népszavazást Paksról!", valamint "Miért féltek a népszavazástól?!" feliratú, paksi népszavazást követelő transzparensekkel tiltakozik a paksi bővítés ellen a Sándor-palota erkélyén 2014. február 9-én. MTI Fotó: Kallos Bea

Az Együtt-PM három aktivistája “Döntsön a nép! Népszavazást Paksról!”, valamint “Miért féltek a népszavazástól?!” feliratú, paksi népszavazást követelő transzparensekkel tiltakozik a paksi bővítés ellen a Sándor-palota erkélyén 2014. február 9-én. MTI Fotó: Kallos Bea

 

 

Elhagyták a Sándor-palotát a tiltakozók

 

Elhagyták a Sándor-palota erkélyét negyed 12 után egy-két perccel az Együtt-PM aktivistái. A fiatalok azon a létrán másztak le, amelyen feljutottak az erkélyre.

A három demonstrálót, Barabás Richárdot, Simándi Szelimet és Rózsa Milánt, miután leértek, igazoltatták és felvették az adataikat a hatóságok. A fiatalemberek az erkélyről lehozott zászlók átadását megtagadták.

Barabás Richárd a sajtó képviselőinek azt mondta: a Fidesz-KDNP képviselői a haza érdekeivel ellentétesen cselekedtek, amikor megszavazták a paksi bővítésről szóló jogszabályt.

Orbán Viktor “elpaksolta a hazát” – mondta. Kijelentette: a Sándor-palota nem méltó arra, hogy rajta legyen a nemzeti lobogó ameddig Áder János köztársasági elnök vissza nem küldi a törvényt a parlamentnek, vagy nem ír ki népszavazást a paksi bővítés ügyében.

Szabó Rebeka újságírók előtt felszólította Áder János köztársasági elnököt, hogy “most az egyszer nézze a magyar emberek érdekét végre”, és ne írja alá a paksi bővítésről szóló törvényt.

Hozzátette: azt kérik, hogy az államfő írjon ki népszavazást. A független képviselő azzal folytatta: aktivistáik a zászlókat azért vették el, mert úgy gondolják, hogy a csütörtökön elfogadott jogszabállyal Magyarország függetlensége sérült, és “távolodunk az Európai Uniótól és azoktól a demokratikus európai uniós értékektől, amiket ez a zászló is jelképez”.

Kijelentette: a lobogókat addig nem adják vissza, amíg a köztársasági elnök nem írja ki a referendumot.

Arra a kérdésre, hogy megfelelőnek és jogállaminak tartja-e az akciót, azt felelte, Magyarország sorsa, a gyerekek jövője forog kockán, ilyenkor minden békés eszközt meg kell ragadni a tiltakozásra.

Arra is kitért, hogy aktivistáik azért vállalták a véleménye szerint rendkívül veszélyes mutatványt, mert minden lehetőséget meg akarnak ragadni, hogy bemutassák mennyire rossz az “Orbán-Putyin-paktum”, amelyet “botrányos körülmények között” fogadott el a parlament csütörtökön.

Az aktivisták transzparenseit a Sándor-palota őrei bevitték az erkélyről az épületbe.

 

Az Együtt-PM három aktivistája "Döntsön a nép! Népszavazást Paksról!", valamint "Miért féltek a népszavazástól?!" feliratú, paksi népszavazást követelő transzparensekkel tiltakozik a paksi bővítés ellen a Sándor-palota erkélyén 2014. február 9-én. MTI Fotó: Kallos Bea

Az Együtt-PM három aktivistája “Döntsön a nép! Népszavazást Paksról!”, valamint “Miért féltek a népszavazástól?!” feliratú, paksi népszavazást követelő transzparensekkel tiltakozik a paksi bővítés ellen a Sándor-palota erkélyén 2014. február 9-én. MTI Fotó: Kallos Bea

 

 

A Fidesz reagálása: komolytalan a Gyurcsány-koalíció Paks-ügyben

 

A Gyurcsány-koalíció totálisan komolytalan Paks-ügyben – reagált az Együtt-PM aktivistáinak vasárnapi akciójára a Fidesz sajtóirodája.

“Ma bohóckodnak és balhéznak, kampánycélokra használják a magyarok energiabiztonságának ügyét. 2010 előtt nem csak támogatták a paksi atomerőmű fejlesztését, de az is kiderült, hogy az atomerőmű a szocialisták kifizető helye volt. Józsa Istvánhoz, a szocialisták budapesti pénztárnokához, Gyurcsány Ferenchez és más szocialistákhoz közeli cégek milliárdokat talicskáztak ki onnan” – írták közleményükben.

Vasárnap délelőtt az Együtt-PM három aktivistája felmászott a Sándor-palota erkélyére, és paksi népszavazást követelő transzparenseket helyeztek el. Az aktivisták kiszedték foglalatukból az oromzaton elhelyezett nemzetiszínű és uniós lobogókat, és azt mondták: azokat “zálogba” veszik, amíg Áder János köztársasági elnök nem küldi vissza a parlamentnek a paksi bővítésről szóló jogszabályt, illetve nem kezdeményez népszavazást az ügyben.

 

 

Előállították a demonstrálókat a Sándor-palotától

 

A Készenléti Rendőrség munkatársai délután háromnegyed egy körül előállították azt a három demonstrálót, aki a paksi bővítésről szóló döntés miatti tiltakozásul korábban felmászott a Sándor-palota erkélyére. Megkezdték annak az öt társuknak az előállítását is, akik ebben segítettek nekik azzal, hogy tartották a létrájukat.

Az először előállítottakat az I. kerületi rendőrkapitányságra viszik, ahol a helyszínen elhangzottak szerint nemzeti jelkép megsértése és garázdaság miatt indulhat ellenük eljárás. A téren hallható hírek szerint lehetséges, hogy a többi demonstrálót a XII. kerületi rendőrkapitányságra viszik.

Az előállítottak a rendőrség intézkedése során többször is hangosan azt kiabálták: “népszavazást Paksról!”. Az egyik demonstráló, Rózsa Milán pedig azt mondta a sajtó képviselőinek, hogy vállalják tettük következményeit.

A nemzetiszínű és az európai uniós zászlót nem vihették magukkal az őket elszállító rendőrségi járműbe, hanem egy kerítéshez támasztották. Az előállítás során megérkezett egy civil ruhás férfi – feltehetően a Köztársasági Elnöki Hivatal alkalmazottja -, aki vállára vette a két zászlót és bevitte a Sándor-palotába. A két lobogót hamarosan ismét kitűzték az épületre.

facebook:

2 hozzászólás

  1. […] Együtt-PM három aktivistája 2014 február 09.-én, vasárnap felmászott a Sándor-palota erkélyére, és “Döntsön a nép! Népszavazást Paksról!”, valamint “Miért féltek a […]

  2. […] Szervezete sajtóközleményben reagált Simándi Szelim Együtt 2014 aktivista és társai feltűnést keltő akciójára a Sándor-palotánál. A közleményben a Budaörsön viselt tisztségéről való lemondásra szólították fel, és […]

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.