Ma kezdődik a budapesti Kortárs Drámafesztivál és az Anilogue animációs Fesztivál

Ma kezdődik a budapesti Kortárs Drámafesztivál (KDF), A december 3-ig tartó nemzetközi seregszemle fókuszában a fiatal magyar színházi generáció áll. A fesztivál hét napja alatt a főprogramban 10, az ajánlott programban 6 magyar színházi előadás látható hat budapesti helyszínen.

 

 

A tizenhat éves múltra visszatekintő fesztivál programja az idén bővült a zenés színház, a bábszínház, a fizikai színház és a tánc irányába, továbbá a felnőtteknek szóló előadások mellett ifjúsági produkciókat is bemutatnak. A programban egyaránt szerepelnek kőszínházi és független színházi produkciók, láthatók darabok az elmúlt és az idei évad bemutatói közül, budapesti, vidéki és határon túli társulatok előadásában.

A főprogramban szerepel a Pintér Béla és Társulata Titkaink, a Szputnyik Hajózási Társaság Reflex című bemutatója, a Budapest Bábszínház Semmi című és a Bárka Színház A harmadik hullám című előadása. Gergye Krisztián Társulata az Opera Amorale, a Forte Társulat pedig A nagy füzet című produkcióját mutatja be.

Határon túlról érkezik a szabadkai Kosztolányi Dezső Színház Az ember komédiája című, és a Temesvári Csiky Gergely Színház Békeidő című produkciója. A program része a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház Tigris és hiéna, és a Pinceszínház Bányavirág című előadása.

Az előadások az Átrium Film-Színházban, a Bárka Színházban, a Budapest Bábszínházban, a Jurányi Produkciós Közösségi Inkubátorházban, a MAFILM H Stúdióban, a Pinceszínházban és a Szkéné Színházban láthatók.

A rendezvényről további információ a www.dramafestival.hu oldalon érhető el.

 

 

Ma kezdődik az Anilogue Nemzetközi animációs Fesztivál

Tíz egészestés animációt és harminchárom rövidfilmet mutatnak be a ma kezdődő 11. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválon, amelynek vasárnapig az Uránia Nemzeti Filmszínház és a Toldi mozi ad otthont.

Az izraeli származású Ari Folman legújabb filmjével, A futurológiai kongresszussal indul az ötnapos programsorozat az Uránia moziban.

A fesztiválon tíz egészestés animáció lesz látható, ezek közül öt alkotás és harminchárom európai animációs rövidfilm száll versenybe a világ minden tájáról. Először szerepelnek a programban latin-amerikai munkák.

Az egészestés versenyfilmeket háromtagú nemzetközi zsűri bírálja el. A grémium tagja a holland Hisko Hulsing, a brit Daniel Grey, valamint az erdélyi Kassay Réka rendező. A rövidfilmes verseny nemzetközi testületében az Oscar-díjas lengyel Zbigniew Rybczynski, Szederkényi Bella és a brit Paul Bush kapott helyet. A fődíjak mellett közönségdíjat és különdíjat is kiosztanak.

A rövidfilmek mezőnyében két magyar filmet tűztek műsorra. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tavaly diplomázott hallgatójától, Vácz Pétertől a Nyuszi és Őz című, Ruska Lászlótól és Ringeisen Dávidtól pedig a Papírvilág című film szerepel a programban.

A verseny mellett az eseményen több Romániában élő magyar művész munkáját is vetítik. Lesz Anime Haiku címmel válogatás a kortárs japán animáció Európában kevésbé ismeret irányzataiból, valamint több, gyermekeknek és felnőttnek szóló workshop.

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.