Honfoglalás Kori Látogatóközpont nyílik a Bodrogközben

A honfoglalástól a kései reneszánszig tartó időutazás várja mindazokat, akik a bodrogközi Karos községbe látogatnak a kulturális örökség napjai keretében: vasárnap itt nyílik meg az új Honfoglalás Kori Látogatóközpont.

 

Az ország egyik leghátrányosabb helyzetű kistérségeként besorolt Bodrogközben három szomszédos település, Karos, Karcsa és Pácin a miskolci Herman Ottó Múzeum szakembereivel karöltve nagyszabású turisztikai fejlesztést valósított meg mintegy 400 millió forintból.

A vasárnap megnyíló központ interaktív kiállítótereinek köszönhetően a Bodrogközbe ellátogatók a 21. századi körülmények között évszázadokat felölelő, a honfoglalástól a kései reneszánszig tartó időutazáson vehetnek részt.

Karos az ország egyik leggazdagabb honfoglaláskori régészeti lelőhelye, a 10. században valamelyik honfoglaló fejedelem szálláshelye lehetett a település, illetve környéke. Karost a történetírók 1392-ben említik először; a község határában található történelmi emlékhely a Honfoglaláskori Régészeti Parkhoz tartozik.

A község határában tárták fel az egyik leggazdagabb honfoglaláskori temetőt: a díszes szablyák, övveretek, tarsolylemezek, a sok pénzérme azt mutatja, hogy a honfoglaló magyarság uralkodó nagyfejedelme ebben a térségben építette ki első hatalmi központját.

A temetőhalmon a feltárt 73 sírhely megjelölésével készült el a honfoglalók temetőjének rekonstrukciója, a sírjelek mellett a halmon kopjafa áll a hét vezér jelképeivel.

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.