Férfi kézilabda BL – Újra hengerelt a Veszprém

A második mérkőzését is megnyerte az MKB Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Mocsai Lajos vezetőedző csapata szombaton a vendég dán Bjerringbro-Silkeborgot győzte le 32-25-re.

Velux Férfi BL, 2. forduló:

B csoport:

MKB Veszprém – Bjerringbro-Silkeborg (dán) 32-25 (17-11)

——————————————————–
gólszerzők: Vujin 8, Császár 6, Sulic 4, Terzic 4, Ilyés 2, Iváncsik T. 2, Perez 2, Gulyás 1, Iváncsik G. 1, Laluska 1, Vilovski 1, illetve Petersen 6, Kirkegaard 5, Arrhenius 3, Baagö 3, Hansen 3, M. Nielsen 2, Tuzolana 2, Schmidt 1

A magyar bajnok egy hete a lengyel Kielce otthonában remekül kezdett, míg a dán alakulat az Atlético Madrid vendégeként szenvedett vereséget.

A korai gólváltás után sorozatban háromszor volt eredményes az MKB, majd két dán találatot követően visszaállt a korábbi különbség. A vendégek könyörtelenül kihasználtak minden hibát, így nem volt esély a komolyabb előny kiharcolására. Még 9-5 után sem, mert gyorsan 10-8-ra módosult az állás.

A továbbra sem tudta redukálni a hibák számát a Veszprém, és a 20. percben 11-10 állt az aréna eredményjelzőjén. A hazaiak cserékkel frissítettek, a dánok ezt nem bírták, és 13-10-nél időt kértek. Ám nem állt meg a hazai henger, így hatgólos előnnyel vonult pihenőre a Mocsai-csapat.

Az addig is remeklő Alilovic bravúrjával indult a második félidő, és a kapus a továbbiakban is nagy mértékben járult hozzá ahhoz, hogy együttesének ne kelljen idegeskednie. A támadásokban sokkal jobb volt a Veszprém, gyakorlatilag minden posztról sikerült betalálni.

A 40. percben 22-16 volt az állás, és végképp megroppant a Silkeborg. A folytatásban már minden bejött a magyar bajnoknak, és a hátralévő időben “gálázott”, a végén kis könnyelműség is belefért.

A Veszprém jövő szombaton a Ciudad Realként sikert sikerre halmozó, jelenleg Atlético Madrid néven futó csapat otthonában lép pályára.

A másik magyar BL-érdekelt, a Pick Szeged most vasárnap a dán Köbenhavn vendége lesz.