Vizes vb – Győzelemmel kezdett a férfi vízilabda-válogatott – NAPI ÖSSZEFOGLALÓ

Győztes meccsel kezdte meg szereplését csoportjában a magyar férfi vízilabda-válogatott a sanghaji vizes világbajnokságon, hétfőn.

Kemény Dénes alakulata fordulatos, kemény összecsapáson kerekedett felül egyetlen találattal, 11-10-re a montenegrói együttesen úgy, hogy a találkozón hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, olykor két góllal is. A magyar válogatott vezéregyéniségének a csapatkapitány, a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter bizonyult, aki egymaga négyszer is bevette a 2008-as Európa-bajnok montenegróiak kapuját.

A meccs végkimenetelét illetően döntőnek bizonyult, hogy a negyedik negyedben 7-9-ről 11-9-re volt képes fordítani a pazar hajrát kivágó együttes, amely legközelebb a négyes leggyengébbjével, a spanyolokkal szemben a nyitófordulóban 18-5-re alulmaradt kazah csapattal száll vízbe magyar idő szerint szerda 13:40 órától.

[pullquote]

Vizes vb – Fölényes szerb győzelem férfi vízilabdában

A szerb válogatott a papírformának megfelelően nagy különbségű győzelmet aratott a házigazdák csapata felett hétfőn a sanghaji vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján.

Eredmények (a vb honlapja szerint)
:

A csoport:
    ———-

MAGYARORSZÁG-Montenegró 11-10 (2-3, 3-2, 2-4, 4-1)

Spanyolország-Kazahsztán 18-5 (3-1, 4-0, 5-2, 6-2)

B csoport:
    ———-

Szerbia-Kína 17-5 (5-1, 3-0, 2-2, 7-2)

Ausztrália-Románia 9-8 (1-2, 1-2, 3-3, 4-1)

C csoport:
    ———-

Kanada-Japán 11-5 (3-1, 2-2, 3-0, 3-2)

Horvátország-Brazília 14-5 (5-0, 3-1, 4-3, 2-1)

D csoport:
    ———-

Olaszország – Dél-afrikai Köztársaság 17-1 (5-0, 3-0, 5-0, 4-1)

Németország-Egyesült Államok 9-7 (4-0, 2-2, 1-4, 2-1)

A csoportelsők azonnal a negyeddöntőbe jutnak, a csoportmásodikok a harmadikokkal játszanak a nyolc közé kerülésért.

[/pullquote]

“Úgy gondolom, furcsa stílusban bíráskodtak a játékvezetők – nyilatkozta Kemény Dénes szövetségi kapitány a sanghaji vb sajtóközpontjának. – Nem játszottunk úgy, ahogy tudunk, a negyedik negyedben viszont szerencsére jól pólóztunk, de javulnunk kell.”

A hétfői vizes program keretében próbált szerencsét a női szinkrontoronyugrás selejtezőjében Reisinger Zsófia és Kormos Villő. A duó egy rivális kettőst maga mögé utasítva a 13. lett 244,68 ponttal, ám a – 12-es mezőnyű – döntőbe jutáshoz még további másik ellenfelet is meg kellett volna előznie, ez azonban nem sikerült.

Reisingerék számában hétfőn megrendezték a döntőt is, ahol kínai győztest avattak, akárcsak a férfiak 1 méteres műugró fináléjában. A műúszók páros rövidprogramját ugyanakkor az oroszok nyerték, a duó ismertebb tagja, Natalja Iscsenko a sikerrel pályafutása 12. világbajnoki elsőségét ünnepelhette, miután egyéniben is a legjobbnak bizonyult.

A magyar színekben indult Czékus Eszter és Kiss Szofi a selejtezőben, ahol 42 ország duója állt rajthoz, a 21. lett 82,300 ponttal. Egyéniben a 16 éves Czékus Eszter a 17. helyet szerezte meg a 33 főt számláló mezőnyben, de a fináléhoz kevés volt a 78,400 pont.