Labdarúgó NB II – 4-1-es vezetés után budaörsi vereség Soroksáron

(Budaörs, 2021. március 16. – Budaörsi Infó) – A Soroksár háromgólos hátrányból felállva 5-4-re legyőzte a vendég Budaörs együttesét a labdarúgó NB II 29. fordulójának vasárnapi játéknapján, március 14-én.

A BSC a szünetben 2-0-ra, a 68. percig pedig 4-1-re vezetett, a soroksáriak azonban egyenlítettek, és a 93. percben a győzelmet érő találatot is megszerezték.

A Budaörs immár tíz mérkőzése nyeretlen a bajnokságban, ezeken három döntetlen mellett hetedszer szenvedett vereséget.

SOROKSÁR SC–BUDAÖRSI SC 5–4 (0–2)

Budapest, Haraszti út, zárt kapuk mögött. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Szilágyi Norbert)

SOROKSÁR: Major B. – Gárdos (Kópis, 79.), Takács Zs., Csontos, Pászka – Derekas, Hudák – Tóth D. (Szerető, 56.), Ramadan, Csernik – Erdélyi. Vezetőedző: Lipcsei Péter

BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Zsidai – Petneházi, Molnár Cs. , Csiki N. (Molnár T., 73.) – Halmai Á., Pethő (Horváth E., 86.), Végh G. (Petró, a szünetben). Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Halmai Á. (0–1) a 9., Halmai Á. (0–2) a 13., Csontos (1–2) a 47., Pethő (1–3) az 53., Pethő (1–4) az 56., Derekas (2–4) a 68., Hudák (3–4) a 71., Pászka (4–4) a 81., Ramadan (5–4) a 93. percben

Lipcsei Péter: Szerintem lábon kihordtam vagy két infarktust. Nem kezdtünk jól, gyorsan vezetést szerzett az ellenfél, a negyedóra végére már nulla-kettő volt az állás. A szünet után sikerült szépíteni, és láttam a reményt, de ez gyorsan szertefoszlott, miután két hibát elkövettünk, és már négy-egyre módosult az állás a Budaörs javára. Ami viszont utána jött, még nem fordult elő az életemben. Emberfelettit nyújtottak játékosaim, csak dicsérni tudom őket. A sors ezt adja, ha teszel érte, és akkor ez jön is. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, hiszen az öt gólon kívül is voltak ziccereink.

Márkus Tibor: Nehezemre esik megszólalni egy ilyen mérkőzés után, amin pláne jól is kezdtünk, és meg volt a megfelelő előnyünk, aztán voltak lehetőségeink is, hogy lezárjuk a mérkőzést. Úgy néz ki azonban, hogy nekünk a négy gól még mindig kevés ahhoz, hogy egy mérkőzést megnyerjünk. A második félidőben is voltak lehetőségeink, ezeket ki kellett volna használni, és akkor nem ez az eredmény születik. Helyette hagytuk magunkat, és felőrölt minket a Soroksár.

Merkantil Bank Liga NB II, 29. forduló:

Vasas FC-Gyirmót FC Győr 1-1 (0-1)
FC Ajka-Szolnoki MÁV FC 2-0 (0-0)
WKW ETO FC Győr-Aqvital FC Csákvár 1-1 (0-1)
Kaposvári Rákóczi FC-BFC Siófok 1-1 (0-0)
Soroksár SC-Budaörs 5-4 (0-2)
DEAC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-2 (1-1)
Dorogi FC-Szombathelyi Haladás 0-0
Kolorcity Kazincbarcika SC-Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-Szentlőrinc 0-0
Pécsi MFC-Debreceni VSC 0-2 (0-1)

Az élcsoport állása:

1. DVSC 60 pont, 2. Vasas 56, 3. Gyirmót 53  … 9. Budaörs 42

Három hét szünet következik a bajnokságban. A Budaörs következő mérkőzése a Dorog ellen lesz. A találkozót április 4-én játsszák Tatabányán.