Labdarúgó NB II – Sokgólos meccsen győzött a Budaörs a Siófok ellen

(Budaörs, 2020. augusztus 5. – Budaörsi Infó) A Budaörs házigazdaként megszerezte a három pontot a Siófok ellen szerdán a labdarúgó NB II második fordulójában. A budaörsiek ebben az idényben is Tatabányán játsszák hazai meccseiket.

A nyitófordulóban a Siófok hazai pályán 5-1-re kikapott a Haladás csapatától, a Budaörs a Debrecen otthonában egy nullás vereséget szenvedett.

Az NB II 2. fordulójában a Budaörs 3–2-re megverte a Siófokot ideiglenes otthonában, Tatabányán. A hazaiak összességében jobban futballoztak, de a mérkőzés végén meg kellett küzdeniük a három pontért a későn ébredő Siófok ellen – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

A Siófok több mint egy félidőt emberhátrányban játszott, a mérkőzés végén mindent egy lapra feltéve támadott.

A több helyzetet kidolgozó és összességében jobban játszó Budaörs ha nehezen is, de megérdemelten nyert.

A Budaörs eddig tizenhét alkalommal mérkőzött meg a Siófok gárdájával, a mérleg: 6 győzelem, 10 vereség, és 1 döntetlen. Ehhez jön hozzá a mai győzelem.

BUDAÖRS–BFC SIÓFOK 3–2 (1–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Kulman Tamás)

BUDAÖRS: Kovács P. – Menyhárt (Marques-Airosa, 67.), Kékesi, Tamás O., Fényes – Molnár T., Sajbán Miklós, Molnár Cs., Horváth E. (Petneházi, 60.) – Horváth R. (Pethő, 75.), Halmai Á. Szakmai igazgató: Bognár György

SIÓFOK: Hutvágner – Kiss B., Jagodics, Horváth M., Deutsch B. – Polényi, Kecskés T. (Balogh B., 38.) – Hajnal G. (Nikházi, 78.), Tajthy T., Tömösvári (Elek B., 38.) – Horváth P. Vezetőedző: Gál István

Gólszerző: Horváth R. (5.), Halmai Á. (72.), Petneházi (76.), ill. Balogh B. (71.), Elek B. (85.)

Kiállítva: Polényi (30.)

Bognár György
: A lehetőségeinkhez képest nagyon kevés gólt szereztünk.

Gál István: Jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos megint egy ordító hiba után kaptunk gólt, a kiállítás pedig valamilyen szinten meg is pecsételte a sorsunkat. Mindezek ellenére a második félidőben megvolt a sanszunk az egy pont megszerzésére.

Merkantil Bank Liga NB II, 2. forduló:

Szombathelyi Haladás-Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-1)
Aqvital FC Csákvár – Szeged-Csanád Grosics 1-1 (1-1)
FC Ajka-Kolorcity Kazincbarcika 3-1 (1-1)
WKW ETO FC Győr-Kaposvári Rákóczi FC 1-1 (0-1)
Nyíregyháza Spartacus FC-Pécsi MFC 2-0 (2-0)
DEAC-Debreceni VSC 0-3 (0-2)
Budaörs-BFC Siófok 3-2 (1-0)
Szentlőrinc-Gyirmót FC Győr 2-0 (1-0)
Dorogi FC-Soroksár SC 1-0 (1-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Vasas FC 1-1 (1-1)

Az élcsoport:

1. Debreceni VSC 6 pont (4-0), 2. FC Ajka 6 (5-2), 3. Nyíregyháza Spartacus FC 6 (3-0)   … 10. Budaörs 3 (3-3)