Labdarúgó NB II – A forduló legeseménydúsabb összecsapásán győzött a Budaörs

(Budaörs, 2019. április 15., Budaörsi Infó) – Eseménydús összecsapáson múlta felül a Budafokot a Budaörs a labdarúgó NB II 32. fordulójában, vasárnap. A győzelmével előrelépett a tabellán.

A forduló legeseménydúsabb összecsapása a Budaörs–Budafok találkozó volt, amelyen hat gól született és kétszer a piros lap is villant.

Bognár György csapata nagyon bekezdett: az első negyedóra végén már 2–0-ra vezetett, a félidőt pedig 4–1-es előnnyel zárta. A második játékrészre már behúzta a féket a Pest megyei gárda, így Kovács Dávid révén szépített a Budafok – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

A Budaörs a győzelmével előrelépett az ötödik helyre a tabellán.

BUDAÖRSI SC–BUDAFOKI MTE 4–2 (4–1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Berényi Ákos, Márkus Péter)

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt A., Fényes, Tányéros, Medgyes – Tóth K. – Czvitkovics (Sajbán Miklós, 62.), Lengyel B. (Fejős Á., 85.), Stieber A., Csiki – Sajbán Máté (Deli, 79.). Szakmai igazgató: Bognár György

BUDAFOK: Kovács Z. – Vég B. (Margitics, a szünetben), Vaszicsku, Króner, Kirják – Vass M., Oláh B. – Kercsó (Micsinai, a szünetben), Kulcsár K., Vankó (Farkas B., 74.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Gólszerző: Lengyel B. (1–0) a 12., Csiki (2–0) a 15., Króner (2–1) a 36., Csiki (3–1) 39., Czvitkovics (4–1) a 44., Kovács D. (4–2) a 85. percben

Kiállítva: Vass M. (második sárga lap után) a 85., Menyhárt (második sárga lap után) a 86. percben

Bognár György:
Az első félidőben „kifutballoztuk” magunkat, a másodikban pedig ráültünk az eredményre.

Csizmadia Csaba: A helyzetek alapján akár négy-négy is lehetett volna az eredmény. Ennek ellenére nem játszottunk jól, kaptunk egy pofont, tanulni kell belőle.

Merkantil Bank Liga NB II, 32. forduló:

Nyíregyháza Spartacus FC-Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (0-0)     korábban:
ZTE FC-Kazincbarcika 1-0 (0-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Duna Aszfalt Tiszakécske 1-2 (0-1) BFC Siófok-Dorogi FC 1-1 (0-1) WKW ETO FC Győr-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-0 (1-0) Vasas FC-Soroksár SC 4-0 (2-0)
BSS Monor-Gyirmót FC Győr 3-3 (0-2)
Budaörs-Budafoki MTE 4-2 (4-1)
Ceglédi VSE-Credobus Mosonmagyaróvár 1-1 (1-0)
Vác FC-Aqvital FC Csákvár 1-1 (0-1)

Az állás: 1. ZTE 69 pont, 2. Gyirmót 60, 3. Kaposvár 56, 4. Vasas 55, 5. Budaörs 51