Bajnokok Ligája 2012 – Először győztes a Chelsea

A Chelsea nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2011/2012-es sorozatát azzal, hogy a müncheni döntőben 1-1-es rendes játékidőt, illetve hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte szombaton a Bayern Münchent.

Története során a Chelsea először hódította el a legrangosabb európai trófeát.

BL-döntő:

Chelsea (angol)-Bayern München (német) 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 4-3
———————————————————–
München, Allianz Aréna, 62 500 néző, v.: Pedro Proenca (portugál)
gólszerzők: Drogba (88.), illetve Müller (83.)
sárga lap: Cole (81.), David Luiz (86.), Drogba (93.), Torres (120.), illetve Schweinsteiger (2.)

Chelsea:
——–
Petr Cech – Jose Bosingwa, David Luiz, Gary Cahill, Ashley Cole – Frank Lampard, John Obi Mikel, Ryan Bertrand (Florent Malouda, 73.) – Salomon Kalou (Fernando Torres, 84.), Juan Mata – Didier Drogba

Bayern München:
—————
Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng, Anatolij Timoscsuk, Diego Contento – Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos – Franck Ribery (Ivica Olic, 97.), Arjen Robben, Thomas Müller (Daniel van Buyten, 86.) – Mario Gomez

II. félidő:
———–
83. perc: Kroos bal oldali beadását követően a hosszú oldalon érkező Müller az ötösről a földre fejelte a labdát, amely a felső lécre, majd onnan a hálóba pattant (0-1).
88. perc: Mata jobb oldali szögleténél a rövid saroknál felugró Drogba a bal felső sarokba fejelt (1-1).

Hosszabbítás:
————-
95. perc: Ribéry tört be a 16-oson belülre, Drogba hátulról akasztotta, Robben büntetőjét Cech hárította.

11-esek:
——–
Lahm a kapu bal oldalába lőtt, Cech csak beleért a labdába (0-1).
Mata balra tartó lövését Neuer hárította.
Gomez laposan lőtt a bal alsó sarokba (0-2).
David Luiz felvarrta a labdát a bal felsőbe (1-2).
A kapus(!) Neuer a jobb alsóba lőtt (1-3).
Lampard a kapu közepébe bombázott (2-3).
Olic balra tartó lövését Cech kitornázta.
Cole a kapu bal oldalába lőtt, ezzel egyenlített (3-3).
Schweinsteiger a bal kapufára belsőzött.
Drogba higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt, vége (3-4).

A Bayern irányította az összecsapást, több ízben el is jutott a Chelsea kapujáig, de Gomez, Ribéry és Robben is rendre rossz megoldást választott nagy helyzetben. Az angolok főként a kontrákra rendezkedtek be, ám nem igazán tudták Neuer kapust komoly feladat elé állítani.

A játék képe a fordulást követően sem változott: a müncheniek támadtak, a londoniak pedig időnként tíz emberrel védekeztek. Helyzetek akadtak, de igazi ziccere egyik gárdának sem volt. Ez így ment egészen a 83. percig, amikor Kroos beívelésénél Müller a kapufa segítségével a hálóba fejelt. Amikor azonban a bajor fővárosban már az ünneplésre készültek, jól érkezett egy szögletre Drogba, és hosszabbításra mentette a találkozót.

A hosszabbításban nagy lehetőséghez jutott a Bayern, ugyanis Drogba szabálytalankodott Ribéryvel szemben a 16-oson belül. A büntetőt azonban Robben Cechbe bombázta – ez lehetett volna a BL-döntők történetének első gólja a hosszabbításban. A Bayernnek még Gomez révén volt egy nagy helyzete a ráadásban, de ez is kimaradt, így jöhettek a büntetők.