Budaörsi sikerek – 42 érem a Budapest Kupa I. fordulójában
- Budaörsi INFÓ
- 2024 február 14.
(Budaörs, 2024. február 14. – Budaörsi Infó/BSC – úszás) A Budapesti Úszó Szövetség szervezésében, február 3-án és 4-én rendezték a Budapest Kupa első fordulóját, amelyen összesen 22 kategóriában, 27 budaörsi úszó próbálta ki a formáját. Megint sikerült kiváló eredményeket elérni a versenyzőknek. 15 aranyérem, 13 ezüst és 14 bronz volt a BSC úszóinak a mérlege, amellyel az összetett éremrangsorban a nyolcadik helyen végeztek, ami ismét hatalmas eredmény.
Külön ki kell emelni, hogy a 13 évesek között Cseke Máté három első- és egy második helyezésével 1698 FINA-pontot szerzett, így kategóriájában a harmadik legjobb lett ezen a hétvégén.
Szintén a legjobbak közé került Nagy Eszter is, aki a 15 évesek között, Mátéval hasonló éremhalmozást elérve 2209 FINA-pontot kapott, ami kategóriájában a második legjobb eredménynek számított.
Ha korosztályokra botjuk az első idei versen teljesítményét, akkor azt látjuk, hogy 10, 13 és 15 évesek is 7-7 érmet hoztak haza, a legsikeresebb ebben tekintetben a 17 évesek voltak, Szappanos Kristóf és Tóth Gergely Attila révén kilenc érem került budaörsi nyakba.
Nézzük az idei I. Budapest Kupa dobogós helyezéseinket:
10 évesek
400 méter gyors: 1. Torma Dániel
100 méter férfi hát: 3. Torma Dániel
200 méter vegyes: 2. Torma Dániel
100 méter női mell: 1. Takács Lili Dóra
50 méter férfi hát: 3. Torma Dániel
200 méter női mell: 2. Takács Lili Dóra
200 méter férfi hát: 3. Torma Dániel
12 évesek
100 méter női hát: 2. Udvardi-Molnár Eszter
100 méter női pillangó: 2. Udvardi-Molnár Eszter
100 méter női mell: 2. Nyári Hanna
200 méter női mell: 2. Nyári Hanna
50 méter női mell: 3. Nyári Hanna
13 évesek
200 méter férfi vegyes: 1. Cseke Máté
100 méter férfi hát: 1. Cseke Máté
400 méter férfi vegyes: 2. Cseke Máté
50 méter férfi hát: 1. Cseke Máté
50 méter női mell: 1. Kékesi Maja
200 méter férfi hát: 1. Cseke Máté
200 méter női hát: 2. Kékesi Maja
15 évesek
100 méter női gyors: 2. Nagy Eszter
200 méter férfi mell: 3. Fodor Regő Bán
50 méter női gyors: 1. Nagy Eszter
200 méter férfi pillangó: 3. Fodor Regő Bán
50 méter női mell: 1. Nagy Eszter
50 méter női pillangó: 1. Nagy Eszter, 3. Szrenkó Rozália
16 évesek
100 méter férfi gyors: 3. Spisák Bence
50 méter férfi mell: 1. Spisák Bence
50 méter férfi pillangó: 1. Spisák Bence
17 évesek
100 méter férfi gyors: 3. Szappanos Kristóf
100 méter férfi hát: 3. Szappanos Kristóf
100 méter férfi mell: 3. Tóth Gergely Attila
50 méter férfi hát: 1. Szappanos Kristóf
200 méter férfi mell: 3. Tóth Gergely Attila
50 méter férfi gyors: 2. Szappanos Kristóf
50 méter férfi mell: 1. Tóth Gergely Attila
200 méter férfi hát: 2. Szappanos Kristóf
200 méter férfi gyors: 3. Szappanos Kristóf
18 éves, vagy idősebbek
100 méter női pillangó: 1. Drommer Lili
50 méter női gyors: 1. Drommer Lili
50 méter női pillangó: 2. Drommer Lili
200 méter női gyors: 3. Drommer Lili
Az összes eredményt ezen a linken lehet böngészni.
Forrás, fotó: FB/BSC úszás
facebook:
0 Komment