Női kézilabda NB I – Klubtörténeti bravúr a budaörsi meglepetésgyőzelem a Debrecen ellen

(Budaörs, 2022. október 16. – Budaörsi Infó) – A Budaörs házigazdaként meglepetésre 25-23-ra legyőzte a Debrecent október 15-én, a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A budaörsi csapat klubtörténeti bravúrként könyvelheti el a csodás eredményt.

Az előző idényben bronzérmes vendégek a második félidő elején még három találattal vezettek, a 44. percben viszont már a hazaiaknak volt háromgólos előnyük. A hátralévő időben a DVSC már nem tudott fordítani, így a mostani szezonban másodszor veszített.

A hazaiak kapujában Vártok Ramóna 41 százalékos hatékonysággal védett (34/14), Pálos-Bognár Barbara pedig hat gólt lőtt.

budaors_handball_debrecen1_2022okt15

„A K&H női kézilabda liga 4. fordulójában a Moyra-Budaörs Handball hazai pályán legyőzte az élcsapatokat szorongató, válogatott játékosokkal teletűzdelt Debrecent! Buday Dániel három alapembere nélkül, fiatalokat mély vízbe dobva gyűrte maga alá toronymagas esélyes ellenfelét. Bárkit ki lehetne emelni a budaörsi csapatból, mégis az ihletett formában védő Vártok Ramóna és Bánfai Virág nevét hozzuk, aki élete első NB I-es találkozóján vezéregyéniség volt a pályán. Nincsenek szavak! Köszönjük lányok!”írta az eredményről a budaörsi klub a honlapján a „Csoda a Budaörsi Sportcsarnokban! Megvertük a Debrecent!” – című beszámolójukban.

„A Budaörs a tabella második helyén álló DVSC-t fogadta, és mint kiderült, nem rettent meg jóval esélyesebb riválisától. Az első félidőben háromgólos előnyre tett szert (5–2, majd 6–3), ám a Debrecen egyenlített (6–6), sőt, a félidő végén már a vendégek vezettek, 11–9-re. Planéta Szimonetta gólja nyitotta a második felvonást (9–12), de Tóth Melinda, Szekerczés Luca és Mlinkó Zsófia nem engedte elmenni a DVSC-t (12–13). Az élete első NB I-es meccsén végül 4 találatig jutó Bánfai Virág egalizált. Tizenöt-tizenötnél ismét érkezett Szekerczés, Bánfai és Mlinkó, nekik hála hárommal mentek a hazaiak (18–18). A végjátékban egyre zárkózott a Debrecen (24–23), de az utolsó szó a Budaörsé volt, amely 25–23-as győzelmet aratott.” számolt be a mérkőzésről a Nemzeti Sport.

budaors_handball_debrecen3_2022okt15

K&H női kézilabda liga, 4. forduló

Moyra-Budaörs Handball – DVSC Schaeffler 25–23 (9–11)

budaors_handball_debrecen_2022okt15

Moyra-Budaörs Handball:

Vártok R., Varjas-Sipeki (kapusok), Pálos-Bognár 6 (2), Bánfai 4, Tóth M. 3, Szekerczés 3 (1), Mlinkó 3 (1), Hudák 2, Szabó-Májer 1, Gergely-Zsigmond 1, Vártok T. 1, Schneider 1 (1), Smid, Nagy L., Braun

Vezetőedző: Buday Dániel

DVSC Schaeffler:

Gabriel, Torda, Lakatos (kapusok), Vámos P. 4, Töpfner 4 (4), Petrus 3, Planéta 2, Yezhykava 2, Hámori 2, Füzi-Tóvizi 2, Kácsor 2 (1), Bordás 1, Costa 1, Vámos M., Szabó N., Hornyák D.

Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása: 10. perc: 5–2, 18. p.: 6–6, 28. p.: 7–9, 33. p.: 10–13, 37. p.: 13–13, 44. p.: 18–15, 50. p.: 19–16, 55. p.: 21–18

Kiállítások: 6, illetve 8 perc

Sárga lap: 2, illetve 2

Hétméteresek: 5/5, illetve 5/7

Játékvezetők: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

Nézőszám: 763 fő

A vezetőedzők döntése alapján a találkozó legjobbja Bánfai Virág és Vártok Ramóna voltak.