Labdarúgó NB II – A hajrában kapott góllal kikapott Szolnokon a Budaörs

(Budaörs, 2020. augusztus 9. – Budaörsi Infó) – Megőrizte idei veretlenségét a Szolnok. A labdarúgó NB II 3. fordulójában a Szolnok a hajrában legyőzte a Budaörsöt hazai pályán vasárnap.

Néhány percen múlott. Novák Csanád hajrábeli góljával 1–0-ra legyőzte a Budaörsöt hazai pályán Tisza-parti gárda.

A Budaörs megérdemelte volna az egy pontot, ám a Szolnok jobb helyzetkihasználása három pontot hozott a konyhájára.

SZOLNOKI MÁV FC–BUDAÖRSI SC 1–0 (0–0)

Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 1200 néző. Vezette: Takács János (Márkus Tamás, Horváth Róbert)

Szolnok: Molnár-Farkas – Csirmaz, Horgosi, Tamás L. (Vólent, a szünetben), Kovács O., Bárdos – Tisza K., Tóth B. (Kónya M., 75.), Földi M. (Rokszin, 60.) – Novák Cs., Kotula M. Vezetőedző: Csábi József

Budaörs: Kovács P. – Marques-Airosa, Kékesi, Gyurácz, Fényes – Molnár T. (Pethő, 64.), Sajbán Miklós, Molnár Cs., Petneházi – Horváth R. (Horváth E., 80.), Halmai Á. (Halácsi, 84.). Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Novák Cs. (86.)

Csábi József: A három mérkőzésünk közül most játszottunk a legkevésbé jól, talán fáradtak voltunk. A csapat erejét mutatja, hogy sikerült nyernünk, nagyon fontos három pontot szereztünk. A Budaörs évek óta jó futballt játszik, és ezt ezúttal is bizonyította. Kihoztuk ebből a meccsből a maximumot.

Bognár György: Szerintem mi jobban játszottunk, mint a Szolnok. Van ilyen a futballban, el kell fogadnunk. Ennyi lehetőséget nem lehet kihasználatlanul hagyni.

Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló:

Kaposvári Rákóczi FC-Kolorcity Kazincbarcika 1-1 (0-0)
FC Ajka-Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-1)
Vasas FC-Aqvital FC Csákvár 2-1 (1-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Szentlőrinc 1-1 (0-1)
Gyirmót FC Győr-Szombathelyi Haladás 2-1 (0-0)
Szolnoki MÁV FC-Budaörs 1-0 (0-0)
BFC Siófok-Debreceni VSC 1-1 (0-1)
Soroksár SC-Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-0)
Debreceni EAC-Dorogi FC 1-2 (1-1)
Pécsi MFC-WKW ETO FC Győr 2-2 (1-2)

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 9 pont, 2. Debreceni VSC 7 (5-1), 3. Békéscsaba 7 (4-2)   …  12. Budaörs (3-4)