Amerikai drónok segítenek Ruandában a betegellátásban

Amerikai drónok, vagyis pilóta nélküli kisrepülők segítenek az afrikai Ruandában a betegellátásban és az életmentésben.

 

A kaliforniai startup vállalkozás drónjai kicsik: 12 kilogrammosak és körülbelül másfél, maximum két kilónyi szállítmányt tudnak vinni egy-egy útra, a felszállóhelyüktől számított 75 kilométer sugarú körben.

A drónokat a ruandai kormánnyal kötött szerződés keretében működtetik, és segítségükkel látnak el 21 kórházat és egészségügyi központot az afrikai ország nehezen megközelíthető vidékein. Gyógyszereket, vért és vérkészítményeket, kisebb egészségügyi berendezéseket juttatnak el, a kéréstől számított félórán belül. Nemcsak kórházak, hanem magánszemélyek is igénybe vehetik a szolgáltatást, de az eddigi gyakorlat szerint a drónok elsöprő többségben intézményeket szolgálnak ki.

A világon Ruanda az egyik első olyan ország, ahol egy átfogó szabályozás lehetővé teszi a drónok kereskedelmi célú felhasználását. Ez elsősorban Paul Kagamé elnök azon elkötelezettségének köszönhető, hogy modernizálja országát.

Az Amerika Hangja rádió információi szerint a ruandai sikerre felfigyelve a washingtoni kormány is azt tervezi, hogy az Egyesült Államok eldugott vidékeire szintén drónokkal juttat el gyógyszert és főleg vérkészítményeket.

 

MTI

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.