Kit válasszunk? – 4. vk. képviselőjelöltek Budaörsön 2024

(Budaörs, 2024. június 2. – Budaörsi Infó) 2024. májusában ismét megjelent a Budaörsi Infó Választási Különszáma, úgy ahogyan ez történt öt évvel ezelőtt is. Ennek a rendhagyó kezdeményezésnek az a célja, hogy a budaörsi választópolgárok számára feketén-fehéren megmutassa, hogy kik azok a jelöltek, akik közül 2024. május 9-én tudnak választani az önkormányzati választáson.

 

 

Választási Különszámunkban minden budaörsi képviselő-, illetve polgármesterjelölt lehetőséget kapott arra, hogy egyenlő feltételekkel bemutatkozzon. Egy rövid interjú keretén belül elmondhatták elképzeléseiket és terveiket a jövőre vonatkozólag. Minden jelölt élt ezzel a lehetőséggel (a fotózás lehetőségével a Mi Hazánk jelöltjei nem éltek).

Ezért a szolgáltatásért a választáson indulóknak nem kellett fizetniük! Az országosan egyedülálló kiadvány megjelenését Budaörs Önkormányzata is támogatta. Aki szeretett volna, az még hirdethetett pluszban a kiadványban.

Választási Különszámunkban négy polgármesterjelölt és 51 képviselőjelölt bemutatkozását olvashatják.

 

 

valaszasikulonszam2024 (2)

 

Budaörs 4. választókerületének képviselőjelöltjei:

 

Dr. Tóth Ferenc (Budaörs Fejlődéséért Egyesület)

Löfler Dávid (Fidesz-KDNP)

Szilvási Tamás (Budaörsi Lakótelepért Egyesület)

Lévay Tibor (Budaörsi Vállalkozókért Egyesület)

Zákány Árpád (Mi Hazánk)

 

 

4vk

 

 

Dr. Tóth Ferenc (Budaörs Fejlődéséért Egyesület)

 

tothferencwebrw

 

Kérjük, mutatkozzon be röviden, és mondja el az olvasóknak, mi motiválta, hogy induljon a választáson!

Budaörsön nőttem fel, itt jártam iskolába, majd már én magam tanítottam rengeteg gyereket a városban. Német, történelem és földrajz mesterszakos tanár vagyok, és jogász végzettségem is van, amit jól tudok kamatoztatni az önkormányzati munkában.

Számomra örömet okoz, ha segíthetek az embereknek, ezért szeretném folytatni.

 

Kérjük, ismertesse röviden a céljait és emelje ki a legfontosabb prioritásait!

Célom, hogy továbbra is fejlődjön, otthonos legyen Budaörs és a választókerületem, valamint hogy megmaradjon a körzetem zöld, családi házas jellege. Fontosnak tartom, hogy jó minőségű utakon járhassunk, ennek érdekében folytatódik az út- és járdaépítési program, megújul például a Kertész utca. Fontos az is, hogy nyugodt, békés környezetben élhessünk, ennek érdekében megújuljon például a szervizút melletti zajvédőfal. Célom, hogy rendezettek legyenek a közterületeink, játszótereink, épüljenek kerékpárutak, legyen még hatékonyabb a forgalomcsillapítás és ültessünk sok fát.

 

Kérjük, mondja el, miért szavazzanak önre a választópolgárok!

Arról is ismert vagyok a körzetemben, hogy a közösségi médiában is igyekszem az emberekkel kapcsolatot tartani, illetve rendszeresen tájékoztatom őket az aktuális ügyekről a helyi sajtóban. Rengeteg vélemény, észrevétel jut el hozzám, azt is mondhatnám, csak az nem ér el, aki nem akar, és aktívan dolgozom a felmerült problémák megoldásán. Ugyanerre az erőteljes érdekképviseletre és lendületre számíthatnak részemről a körzetemben élők a jövőben is, ha bizalmat kapok tőlük.

 

 

Löfler Dávid (Fidesz-KDNP)

 

loflerdavidwebew

 

Kérjük, mutatkozzon be röviden, és mondja el az olvasóknak, mi motiválta, hogy induljon a választáson!

Születésem óta Budaörsön élek családommal. Szeretem ezt a várost, szeretem a választókerületünket, ezért fontos számomra Budaörs és lakókörnyezetünk jövője. Törekszem munkámmal hozzájárulni városunk fejlődéséhez. Előbb bizottsági tagként, majd 2014-től képviselőként veszek részt a város vezetésében.

 

Kérjük, ismertesse röviden a céljait és emelje ki a legfontosabb prioritásait!

Nem csak itt élő lakosként, hanem döntéshozóként is tudom, hogy mennyire fontos a megfelelő kommunikáció az önkormányzat és a lakosság között. Ezért több alkalommal javasoltam a közmeghallgatások számának növelését, amit a baloldali városvezetés nem támogatott. Számos olyan ügy van Budaörsön amit egy kis odafigyeléssel meglehetne oldani, de ezeknek a problémáknak nincs gazdája. Ilyen ügy a köztéri szemetesek, kutyaürülékgyűjtők kihelyezése/ karbantartása. A Kereskedők útján szabálytalanul és balesetveszélyesen parkoló autószállítók. A Szellő utcai híd beláthatatlansága. A magas talajvíz és csapadék elvezetés, roncsautók.

Ezeken egy kis odafigyeléssel, illetékesek értesítésével, koncepcióval/tervezéssel gyorsan lehetne segíteni. De a jelenlegi városvezetés a kormányra mutogat és az országos politikával foglalkozik.

 

Kérjük, mondja el, miért szavazzanak önre a választópolgárok!

Azon fogok dolgozni, hogy gyermekeink, unokáink is ugyanolyan örömmel élhessenek városunkban, ahogyan mi most. Ehhez változásra van szükség! A jelenlegi baloldali, háborúpárti, Budaörsöt nagypolitikai csatatérré változtató, külföldi érdekeket szolgáló városvezetést le kell váltanunk! Rá kell ébresztenünk a budaörsieket, hogy ez nem mehet így tovább! Ehhez kérem bizalmukat, támogatásukat.

 

 

Szilvási Tamás (Budaörsi Lakótelepért Egyesület)

 

szilvasitamas_2024valasztas

 

Kérjük, mutatkozzon be röviden, és mondja el az olvasóknak, mi motiválta, hogy induljon a választáson!

56 éves vagyok, 2010 óta lakom Budaörsön. Jelenleg vállalkozóként vendéglátóhelyet vezetek, voltam menhely elnök, budaörsi kutyafuttatókat hoztuk létre az Önkormányzattal együttműködve. Feleségem kutyakozmetikát üzemeltet a lakótelepen.

 

Kérjük, ismertesse röviden a céljait és emelje ki a legfontosabb prioritásait!

A kutyatartásról, illetve, hogy hány kutya legyen egy háztartásban, azt gondolom mindenkinek saját magának kell tudnia, hogy mit bír el. Nekem sajnos nincs már kutyám, de egy kutya is okozhat gondot, míg több kutyával is lehet élni, ha megfelelően kezeli a gazdájuk. Úgy vélem, ha a lakóközösség is pozitívan áll a gazdához, mindent meg lehet oldani, illetve a mai világban nem hiszem, hogy szabályozni kellene, hogy ki hány állatot tart, ha betartja a közösségi szabályokat. Jelöltként fő célom a kutyafuttatók fejlesztése, és azok kutyajátékokkal való felszerelése, továbbá újabb forgalomcsillapító eszközök kihelyezése. Számos megkeresést kaptam a parkolási nehézségekről, illetve több utca közössége jelezte az adott területen egy esetleges egyirányú közlekedés gondolatát.

 

Kérjük, mondja el, miért szavazzanak önre a választópolgárok!

Folyamatos és szoros kapcsolattartást szeretnék az ittélőkkel, hogy közösen tudjuk a körzetet tovább fejleszteni.

 

 

Lévay Tibor (Budaörsi Vállalkozókért Egyesület)

 

levaytibor_valasztas2024

 

Kérjük, mutatkozzon be röviden, és mondja el az olvasóknak, mi motiválta, hogy induljon a választáson!

Lévay Tibor vagyok, „Se rokona, se ismerőse nem vagyok senkinek, nem vagyok senkinek.” (Ady Endre). Geofizikus mérnök vagyok, környezetvédelmi szakértő és vállalkozó. Vállakozóként szeretnék a hozzám hasonló ingatlantulajdonosoknak és bérlőknek közvetlen beleszólást biztosítani Budaörs fejlődési irányába.

 

Kérjük, ismertesse röviden a céljait és emelje ki a legfontosabb prioritásait!

Célom lesz a körzet forgalmát javítandó módon elősegíteni a Szervíz utca és az Egér út összekötését, a kátyús utak ütemezett kijavíttatását és térfigyelő kamerák kihelyeztetését és üzemeltetését a megfelelő pontokon. Kérjük, mondja el, miért szavazzanak önre a választópolgárok!

 

 

Zákány Árpád (Mi Hazánk)

 

Kérjük, mutatkozzon be röviden, és mondja el az olvasóknak, mi motiválta, hogy induljon a választáson!

56 éves vagyok, 2010 óta lakom Budaörsön. 21 éves vagyok, Budaörsön nőttem fel és itt is élek a mai napig. A Mindszenty-be jártam általános iskolába majd Gazdagréten folytattam a tanulmányaimat a mechatronikai szakgimnáziumban, ahol elektronikai technikus végzettséget szereztem.

Jelenleg vasúti járműszerelőként dolgozom az M4-es metrónál és mellette programozást tanulok.

 

Kérjük, ismertesse röviden a céljait és emelje ki a legfontosabb prioritásait!

Nemzeti keresztény értékrendet vallok így egyenes út volt a Mi Hazánk Mozgalomhoz való közeledésem.

Önkormányzati képviselőként így ezen értékek mentén szeretném végezni munkámat, településünk jövőbeli fejlődése kultúránk oktatási intézményeink hagyományaink szerinti fejlődése fontos számomra. Úgy gondolom, hogy az önkormányzati munka akkor teljes, ha a lakóközösségünkkel tartom a kapcsolatot, így bármilyen felmerülő helyi problémát megvitatunk és azt az önkormányzati testület elé viszem.

Körzetemben néhány megoldandó probléma: Több utcában a magas talajvízszint csökkentése, utcáink közlekedési szabályainak optimalizálása, lakosságbarátabb hulladékgazdálkodási rendszer(fémhulladékok, veszélyes hulladékok kedvező leadási lehetősége), ingatlanonkénti lomtalanítási kvóta növelése.

 

Kérjük, mondja el, miért szavazzanak önre a választópolgárok!

Amennyiben a választók bizalmát elnyerem igyekszem maximálisan helyt állni a körzetem és a településem érdekei képviseletében.

 

 

Felelősségteljes, megfontolt választást kívánunk mindenkinek június 9-én.

 

(Budaörsi Infó)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.