A Fehérvár csapata tíz góllal múlta felül a Budaörsöt

(Budaörs, 2018. november 4. – Budaörsi Infó) Szombat délután a K&H liga 8. fordulójában az Alba Fehérvár KC a 20. perctől magabiztos előnnyel 35-25-re legyőzte hazai pályán a Moyra-Budaörs Handballt.

A kezdés után negyedórán keresztül vezettek a budaörsi lányok, de Györkös Rebeka védéseit követően ébredt a hazai csapat és Claudine Mendy és Alexandra Nascimento vezetésével bedarálták a meccset.

A tabella 12. helyéről várják a jövő keddi folytatást, mikor is Érden bizonyíthat a budaörsi csapat.

K&H női kézilabda liga, 8. forduló:

Alba Fehérvár KC – Moyra-Budaörs Handball 35–25 (15–10)

Alba Fehérvár KC:
Györkös, Vajk, Mistina (kapusok), Mendy 10, Nascimento 9 (4), Gorshenina 4, Sztankovics 4 (1), Májer 2, Temes 2, Szarka 2, Boldizsár 1, Utasi 1, Zhilinskaite, Pelczéder, Rózsás, Tornóczky
Vezetőedző: Deli Rita

Moyra-Budaörs Handball:
Wéninger, Sipeki, Kastl (kapusok), Horváth L. 9 (3), Pásztor 4, Hornyák 2, Szabadfi 2, Kiskartali 2, Pálos-Bognár 2, Dávid-Azari 2 (1), Zsigmond 1, Ertl 1, Mézes, Gerháth, Kaczur
Vezetőedző: Mihály Attila

Az eredmény alakulása: 8 perc: 2–5, 17 p.: 7–7, 20 p.: 10–8, 30 p.: 15–10, 39 p.: 20–12, 47 p.: 26–15, 54 p.: 27–21

Kiállítások: 8, illetve 6 perc

Hétméteresek: 6/5, illetve 7/4

Sárga lapok: 1, illetve 3

Kék lap: Mihály Attila (58. perc)

Játékvezetők: Marton Zsófia, Szabó Eszter