Győzelemmel felérő döntetlen

23-23-as döntetlennel végződött a bajnokság harmadik helyén álló Eger és Budaörs közti összecsapás.

„Amikor fegyelmezetten tudtunk játszani, akkor a mi akaratunk érvényesült a pályán.”
– így értékelte röviden a mérkőzést Neukum Tamás vezetőedző.

Vasárnap délután az egri Eszterházy KFSC – GloboSyS csapata fogadta a budaörsi
lányokat. Bár mindössze egyetlen ponttal lettünk gazdagabbak, a lányok önbizalmának
és lelkesedésének sokat adott a hétvégi 23:23-as idegenbeli döntetlen. A lelkes budaörsi
szurkolók először a felnőtt mérkőzésen izgulhattak. Sportolóinktól erős kezdést láthattunk, a
mérkőzés hatodik percében már 5:1 volt az állás, a budaörsiek javára, amiből a félidőre egy
gól előnyt sikerült megtartani.

A második félidő közepe táján tartós holtpont következett be a játékunkban, a teljesítményünk
némiképp visszaesett, de az akaraterőnek köszönhetően az ellenfél nem tudott jelentős előnyre
szert tenni. A mérkőzés utolsó két percében – kettő gólos hátrányban – az időkérést követően,
még a győzelemre is volt esélyünk. Neukum Tamás vezetőedző küzdeni tudásból jelest
adott a lányoknak, de elmondta, hogy a meccs bizonyos fázisaiban még mindig kapkodva,
fegyelmezetlenül játszottak, és több technikai hibát követtek el.

Az izgalmas mérkőzés örömét egy sajnálatos baleset árnyékolta be, Harangozó Erika egy
gólszerzésből rosszul érkezett a talajra, és komoly térdsérülést szenvedett. Erikát még az egri
kórházban ellátták, oldalszalag szakadással kényszerül minimum hat hetes pihenőre. Innen
kívánunk neki mielőbbi felépülést!

Ifi csapatunk sajnos ezúttal nem tudott győzelmet szerezni. A lányok hiába küzdöttek, 4 góllal
alul maradtak a heves megyei csapattal szemben.

A budaörsiek következő megmérettetése szintén idegenben, a Kecskemét otthonában lesz,
április 22-én. Eredményes felkészülést és győzelmet kívánunk! Hajrá Budaörs!