Labdarúgó NB II – Kikapott otthonában a Budaörs a Szegedtől

(Budaörs, 2021. szeptember 15. – Budaörsi Infó) – A Budaörs házigazdaként kikapott a Szegedtől a labdarúgó NB II szerdai, nyolcadik fordulójában.

A félidőben még vezetett a BSC, de a második játékrészben megfordította a mérkőzés állását a Szeged. A vendég négy gólt is tudott rúgni Budaörsön.

A forduló előttig a BSC a legutóbbi két meccsén döntetlent játszott, 6 ponttal a 14. helyen állt. A Szeged megnyerte az első két bajnokiját, de az azt követő öt találkozón nem tudtak győzni. 8 ponttal a 12. pozíciót foglalták el.

Ami a két csapat egymás elleni mérlegét illeti a legutóbbi tíz bajnokin hat Szeged győzelem mellett egy budaörsi siker és három döntetlent született. A korábbi összecsapás 1-1-el zárult.

BUDAÖRSI SC–SZEGED-CSANÁD GA 1–4 (1–0)

Budaörs, Városi Stadion, 200 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Márkus Péter)

BUDAÖRS: Tóth G. – Menyhárt, Zsidai, Kékesi, Fényes (Petneházi, 60.) – Lengyel (Bognár D., 60.), Molnár Cs. (Gyurácz, 60.), Sajbán Miklós, Pintér D. (Kapronczai, 67.) – Halmai Á., Vankó (Horváth R., 67.) Vezetőedző: Márkus Tibor

SZEGED: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Dobos (Kóródi, 80.), Kovács Milán (Farkas A., 88.), Simon Á., Gréczi M. – Haruna (Gajdos, 73.), Horváth K. (Dobronoky, 88.) Vezetőedző: Dragan Vukmir

Gólszerző: Vankó (1–0) az 5., Dobos (1–1) az 50., Haruna (11-esből, 1–2) a 64., Gréczi M. (1–3) a 72., Kóródi (1–4) a 86. percben

Márkus Tibor:
Az első félidőben még volt játékunk, a másodikban azonban döbbenetes mértékben visszaestünk. Próbáltunk cserékkel frissíteni, de nem volt bennünk átütőerő.

Dragan Vukmir: Jó mérkőzést játszottunk, annak ellenére, hogy az első félidőben még hátrányban voltunk. Ahogy az előző mérkőzéseinken, ezúttal is sok helyzetet dolgoztunk ki, a második félidőben pedig már értékesítettük is ezeket.

Merkantil Bank Liga NB II, 8. forduló:

Diósgyőri VTK-Nyíregyháza Spartacus FC 4-2 (2-1)
FC Ajka-Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (1-0)
BFC Siófok-Szolnoki MÁV FC 3-2 (2-1)
Aqvital FC Csákvár-WKW ETO FC Győr 2-2 (0-1)
Szombathelyi Haladás-Tiszakécskei LC 1-0 (1-0)
Kecskeméti TE Hufbau-Budafoki MTE  1-0 (0-0)
Vasas FC-Pécsi MFC 1-0 (0-0)
Budaörs – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-4 (1-0)
Soroksár SC-III. Kerületi TVE 2-1 (1-0)
Szentlőrinc-Dorogi FC 0-0

Az élcsoport állása: 1. Haladás 18 pont, 2. Vasas 17 pont (17-8), 3. Kecskemét 17 (16-8), 4. Nyíregyháza 17 (19-12)