Női kézilabda NB I – Nem adta magát könnyen a Budaörs a Győr ellen

(Budaörs, 2018. május 21., Budaörsi Infó) – A címvédő Győr és az FTC is vendégként nyert a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján, viszont a tabella élén váltás történt a két együttes között, és az utolsó fordulót a népligetiek várják az első helyről. A Győr 47–33-ra győzött Budaörsön, a Ferencváros 46–19-re nyert Kecskeméten.

A forduló előtt jobb gólkülönbségének köszönhetően még a Győr vezette a bajnokságot, a Ferencvárossal szemben előnye hét gól volt.

A 26. forduló vasárnapi játéknapján az FTC Kecskeméten győzött magabiztosan, a Győr viszont nehezen hozta a Budaörs elleni kötelező győzelmet. Utóbbi csapat a találkozó 22. percéig vezetett, és végül 33 gólt dobott a Bajnokok Ligáját múlt héten megnyerő győrieknek.

A tudásuk legjavát adták a budaörsi lányok, egészen a 22. percig vezettek, volt, hogy 4 góllal. Aztán a második félidőben az esélyeknek megfelelően a Győr vezetést szerzett.

A Győr kezdte rosszabbul a versenyfutást a maga meccsén: támadásban eladta a labdákat és ziccereket rontott, míg védekezésben figyelmetlen volt, így negyedóra után már 12–9-re vezetett a Budaörs. A BL-döntő után egy héttel az ETO sokkal gyengébben kézilabdázott, mint akkor egy másik piros-fekete csapat ellen, hiányzott a játékából a pontosság és a robbanékonyság is – jellemző jelenet volt, amikor a hazaiaktól Mézes Laura lépéshátrányból is megelőzte Stine Oftedalt egy lecsorgó labdáért. A lelkes Budaörsben az idény végén búcsúzó csapatkapitány, Juhos Kata hetesből, Szöllősi-Zácsik Szandra és Zsigmond Vivien átlövésekből volt eredményes, és a többiek sem játszottak megilletődötten. – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

A Ferencváros a győriekkel szembeni hátrányából így hatgólos előnyt kovácsolt magának.

A záró fordulóban szerdán a győriek a Békéscsaba, a népligetiek a Vác együttesét fogadják.

A Budaörs Handball szerdán Érden zárja a bajnokságot.

BUDAÖRS–GYŐRI AUDI ETO KC 33–47 (16–20)

Budaörs, 1050 néző. V: Bócz, Wiedemann

BUDAÖRS: Wéninger – Juhos 3 (1), Hornyák Á. 6, ZSIGMOND 5, Szabadfi 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Mézes 2. Csere: Lipovics (kapus), Pálos-Bognár 1, Pásztor 3, Gerháth 2, Kiskartali 1, Ertl 2, Berta, Rácz R. Edző: Mihály Attila

GYŐR: Kiss É. – Bódi 6, GROOT 10, OFTEDAL 13 (5), Althaus 1, Hansen 4, Görbicz. Csere: Grimsbö (kapus), PUHALÁK 7, Broch 2, M. González 4, Fodor. Edző: Ambros Martín

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–4. 7. p.: 7–5. 13. p.: 11–7. 19. p.: 13–10. 27. p.: 13–17. 38. p.: 19–25. 44. p.: 24–31. 51. p.: 28–35. 56. p.: 29–42.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc

Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5

Mihály Attila:
Abban a felfogásban játszottunk, amelyben kell, nemcsak a Győr, hanem bárki más ellen is. Huszonkét percig kifejezetten eredményesek voltunk. A végére kijött a különbség, de soha rosszabb meccset.

Ambros Martín: Nem könnyű úgy pályára lépni, hogy minél nagyobb különbséggel kell nyerni egy ilyen csapat ellen, amely rengeteget küzd, nekünk pedig folyamatosan gólt kell lőnünk a bajnoki címhez. De ezek a szabályok, ezt a helyzetet kell megoldanunk.