A Budaörsi Triatlon Klub négyese nyerte a duatlon vegyes váltó ob-t

(Budaörs, 2023. április 24. – Budaörsi Infó) A Budaörsi Triatlon Klub négyese nyerte a duatlon vegyes váltó országos bajnokságot vasárnap Balatonbogláron.

A Hornyák Döme, Nádas Nóra Romina, Wagner Tamás, Kovács Fruzsina Dóra összeállításban versenyző csapat 1:27:34 óra alatt ért célba, csaknem két perccel megelőzve a második helyezett debreceni négyest. Nádas a szombati egyéni versenyben bronzérmet szerzett.

Harmadikként a pécsiek zárták a fejenként két kilométer futásból, nyolc kilométer kerékpározásból, valamint további egy kilométer futásból álló versenytávot. A PSN négyese ugyanakkor hajszál híján másodiknak jött be, miután utolsó tagként a szombati egyéni versenyben ezüstérmes Sárszegi Noémi nagyot hajrázott, és több mint két perccel gyorsabb volt, mint a Debreceni Sportcentrum együttesének befejező embere, a még juniorkorú Dobi Lili.

Szombaton az országos bajnokság egyéni viadalain a férfiaknál Dévay Zsombor, a nőknél pedig Bragmayer Zsanett diadalmaskodott Balatonbogláron.

Eredmények (4×2 km futás, 8 km kerékpározás, 1 km futás):

1. Budaörsi Triatlon Klub (Hornyák Döme, Nádas Nóra Romina, Wagner Tamás, Kovács Fruzsina Dóra) 1:27:34 óra