A Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Egyesület 2014-es beszámolója

(Budaörs, 2015. március 05. – Budaörsi Infó) A Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Egyesület eljuttatta szerkesztőségünkbe beszámolóját, amiből jól látható, hogy miként telt az elmúlt évük.

 

 

Teljesség igénye nélkül a Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Egyesület feladat ellátásai 2014. évben:

 

– „Szeptemberben elkezdődött az iskola. Rendőrségi egyeztetést követően szokás szerint polgárőrként egyedül maradtunk azoknak az átkelőhelyeknek a biztosításánál, ahol nincs lámpás gyalogátkelőhely. Csak a mi egyesületünk volt jelen a reggeli órákban négy helyszínen és biztosítottuk szeptember 1-jétől október 12-ig a gyalogátkelőhelyek balesetmentes közlekedését. Így nem történt közlekedési baleset.”  120 óra

– “2014-ben több alkalommal voltak  választások, ahol 10 helyszínen a rendőrséggel közösen alkottunk egy védőhálót, hogy a különböző választási kerületekben ne legyenek félreértések.” 360 óra

– “Több mint két évtizede hagyományosan megrendezésre kerülő Fut az Örs futóverseny, ahol 12 kollégám volt ott, reggel nyolc és délután 2 óra között. A rendezvény zavartalan lebonyolításában segítettünk.” 72 óra

– “Mindenszentekkor, négy napon keresztül 298 órában, Budaörs négy temetőjénél voltak jelen a Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Közhasznú Egyesület munkatársai.”

– “A rendőrség kérte a segítségünket “sport-művészet-rendvédelem az esélyegyenlőség jegyében” Budaörsön a Közlekedésbiztonsági nyílt napot szerveztek. 10 és 16 óra között két fő volt ott a helyszínen és biztosította a rendezvény zavartalan lebonyolítását.” 12 óra

– “Ebben az évben is tovább folytattuk a gyalogos szolgálatunkat is, bár már nem napi 12, hanem napi nyolc órában, minden nap hétfőtől péntekig.” 2088 óra

– “Egyesületünk polgárőreink segítségével sikerült több alkalommal bűnözőket az igazságszolgáltatás kezére juttatni.”

– “Biztonságtechnikai nap az IKEA felkérésére (drogprevenció)” 96 óra

–  “Közösségi és sport rendezvények, bálok biztosítása” 160 óra

– “2014. évben is fenntartottuk az év 365 napján működő 24 órás telefonos ügyeletünket (06-23-414-126), ahol a bejelentéseket fogadjuk és szükség szerint feldolgozzuk, intézkedünk rájuk” 8760 óra

– “2014. évben gyalogosan, kerékpárosa, lovon prevenciós feladatainkat végrehajtottuk” 2920 óra

– “Schirilla György futása több budaörsi óvodát érintve” 72 óra

– “2014. 01. 01- 04. 06-ig 24 órában személygépkocsit biztosítottunk polgárőrrel a rendőrséggel ellátott közös szolgálatokhoz, amelynek átlagos napi futásteljesítmény 300 km/nap volt. A kiadások jelentős részét a polgárőr autók fenntartása (üzemanyagköltség, casco, kötelező, gépjárműadó, szervizelés stb.) jelentették. ” 2304 óra; 28800 km

– “A Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Egyesület tagjai 2014. december 01-én a 24 órás telefonügyeletre érkezett lakossági segélykérésre reagálva több helyszínen motoros fűrészekkel és kézi-szerszámokkal/erővel tisztították meg az utakat az ónos eső ráfagyása miatt letört faágaktól. Gyalogos szolgálat sorra kereste fel az idős; mozgásában korlátozott; egyedül élő embereket, hogy tudnak-e valamiben segítségükre lenni. Éjféltől már Nagykovácsiban is segítséget adtunk lakosságvédelmi intézkedéshez, jelenleg a település megközelíthetetlen polgárőreink sem tudják elhagyni a települést a rendkívüli helyzetben” 288 óra

– “Számtalan alkalommal katasztrófavédelmi segítségnyújtás tűzeseteknél, ahol gyors reagálásunknak, pontos tűzjelentésünknek (hol, mi ég, milyen terjedelemben? van-e emberélet veszélyben?) köszönhetően életekben nem esett kár valamint a közművek elzárásával és a tűzcsapok elhelyezkedésének felderítésével, illetve a tűzoltók helyszínre vezetésével nyújtottunk segítséget. A szén-monoxid mérgezések alkalmával megmentett emberéletekről nem is beszélve.”

– “Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Közhasznú Egyesület 7 fővel szituációs katasztrófavédelmi gyakorlaton vett részt. Jelenleg 7 főből 6 fő rendelkezik 40 órás tűzoltói alaptanfolyammal, ebből 2 fő kisgépkezelői tanfolyammal, 1 fő tűzoltás vezetésre jogosultsággal. A sikeres feladat végrehajtása jó felkészülést biztosított a napokban megrendezésre kerülő országos katasztrófavédelmi, polgárőri és vízi járőrversenyre.”

– “Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Közhasznú Egyesület 4 fővel Pest megyét képviselve, országos katasztrófavédelmi, polgárőri és vízi járőrversenyen vett részt, ami nemzetközivé vált a Szerb csapat indulásával. Az elméleti tudás felmérését követően, gyakorlati szituációs feladatokat hajtottak végre. Itt jól jött a Magyar Vöröskereszt oktatásán elsajátított újraélesztés ismerete. Vízből (jégről) mentést több technikai elem (dobózsák, patkó, kötél, stb.) bemutatásával kellett végrehajtani, eredményes részvétel és szereplés jutalmaként csapatunk indulhat 2015 májusában a Szerbiában megrendezésre kerülő versenyen”

 

A beszámoló szerint csak a Budaörsi Polgárőr és Katasztrófavédelmi Közhasznú Egyesület tagjai végeznek rendszeresen, jogszerűen, önálló és rendőrséggel közös feladatellátást Budaörs városában.

 

(Budaörsi Infó)

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.