A Budaörsi Sport Club aktuális eredményei

(Budaörs, 2015. február 1. – Budaörsi Infó) A Budaörsi Sport Klub a 2015-ös évben is aktívan részt vesz a sportéletben. Nézzék meg cikkünkben az elmúlt hetekben elért eredményeiket.

2015. január 19-25

Legkiemelkedőbb eredmények:
Karate:

Január 25 (Tata): Felnőtt Magyar Kupa:

A kedvezőtlen időjárás ellenére nyolcvanöt judós lépett tatamira az idei Magyar Kupán, amelyre vasárnap a Tatai Olimpiai Központban került sor. A férfiaknál a KSI SE, a nőknél a Budaörsi SC szerezte meg a trófeát.
Asztalitenisz:

Eredmények (2015.01.19-25):
Január 23-25: Utánpótlás Budapest Bajnokság (Budaörs – Herman Ottó Ált. Isk. Sportcsarnok)

Felnőtt korosztály: Árpás Valentin 6.99-es egyéni csúcsot döntött 60 méteren

Serdülő korosztály: Apródi Patrik holtversenyben az országos ranglista első helyét érő 7.56-os időt ért el

Junior korosztály: Kiss Dana a junior gátasok között nyert 9.45-ös egyéni csúccsal

Január utolsó hétvégéjén a Budapest Bajnokságon nagy létszámmal veszünk részt. Árpás Valentin, Vlasits Attila, Apródi Patrik, Kiss Dana, Hargitai Vanda mellett Olimpikonunk Szabó Attila is rajthoz áll! Attila 60 méteren és magasugrásban mutatkozik be a nagy közönség előtt, számára ezzel kezdődik meg a 2015-ös Olimpiai kvalifikációs szezon.

Judo:

Január 24 (UTE Csarnok): Ifjúsági ORV 2015:

Több mint kétszáz induló részvételével került megrendezésre az év első ifi versenye, melyen három budaörsi versenyző is tatamira állt. Sajnos Beringer Fatime az előző héten, a keretedzésen történt agyrázkódása miatt kényszerpihenőn volt, így nem indulhatott a versenyen. A 60 kilóban Hullé Bence az első körben vereséget szenvedett és így a további küzdelmekben már nem vehetett részt. 46 kg-ban Bleier Áron szintén kikapott az első körben, de a visszamérkőzésen javítani tudott. Áron végül a hetedik helyen végzett, Az 55 kg-osok között Murányi Tamás az első körben fölényesen verte ellenfelét. A négy közé jutásért szintén magabiztosan nyert. A döntőbejutásért folyó küzdelemben nem egészen tiszta körülmények között szenvedett vereséget, így a wazari vezetés ellenére itt is alul maradt ellenfelével szemben, így Tomi ötödik helyezett lett.
A teljességhez hozzátartozik, hogy Bleier Áron és Murányi Tamás jelenleg serdülő korcsoportú, így végül is elégedettek lehetünk az ötödik és a hetedik helyezésekkel egy ifjúsági korcsoportos versenyen!

Siroki Ibolya (52 kg): I. hely

Január 24-25 (Budapest): Regionális Utánpótlás Verseny: A versenyzőket Burján László kísérte el es adott nekik szakmai irányítást ezen a versenyen.

2007-ben születettek között Csató Dénes és Kiss Szabolcs egy súlycsoportban indult, mindketten bejutottak a döntőbe külön ágon, a döntőben Kiss Szabolcs nyert, Csató Dénes ezüstérmes lett Diák “B” korcsoport (2004) Hranecz Balázs bronzérmes lett a 38 kg-ban, Csató Barnabás 29 kg-ban aranyérmet szerzett. Diák “C” korcsoport (2005) Kiss Levente minden ellenfelet legyőzve szinten aranyérmes lett.

Karate:

Február 1: Felnőtt Magyar Bajnokság (Budapest)

Tenisz:

Január 23-26: 16 év alattiak Országos Bajnoksága (Budapest):
Kótány Katicának sajnos nem sikerült a játék, mert az első fordulóban kiesett. Müller Niki betegség miatt nem is tudott elindulni, de a harmadik versenyzőnk, Dankanych Daniela, pillanatnyilag (még tart a verseny) az elődöntőben várja a holnapi küzdelmet.

Január 24-25: Metró-Fehér Sport Kupa F1, első osztályú verseny (Budapest):
Szendrői László: 3. helyezést ért el és újabb fontos pontokat szerzett az országos ranglistán.

Úszás:

Eredmények: (2015.01.19-25):
Január 24: 8-11 korosztályos Úszóverseny (Székesfehérvár): több, mint 10 gyermek indult többféle versenyszámban is.