Az ezüstérmet, és a legjobb mezőnyjátékos díját nyerték meg az illyésesek!

(Budaörs, 2022. május 17. – Budaörsi Infó) Közel kétszáz középiskolás lány részvételével zajlott a hétvégén a legnagyobbak Diákolimpia® országos döntője Szombathelyen. A megyék legjobb csapatai közül idén a hazai Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium vihette haza az aranyérmet. A budaörsi csapat a második helyen végzett, Buzás Emma pedig a torna legjobb játékosa lett.

A tornát a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) megbízásából a Vas Megyei Diáksport Egyesület szervezte, a versenyt péntek este dr. Nemény András, Szombathely polgármestere dr. Erdős Dániellel, az MDSZ ügyvezető igazgatójával nyitotta meg.

A középiskolás korosztályban 156 csapat több mint 2000 diákkal nevezett be a lány labdarúgás sportágba, a legaktívabb megyék Szabolcs-Szatmár-Bereg és Heves megyék voltak, kiemelkedő nevezési létszámmal.

A korosztály érettségi kötelezettségei kicsit átírták az eredeti résztvevői listát, néhány csapat helyett a megyék második helyezettjei vehettek részt a szombathelyi országos döntőn. A mérkőzéseknek a Király Sportlétesítmény adott helyet.

Az igazi nyári kánikulában zajló torna szoros végjátékkal zárult, ahol a helyi Viktória FC klubra támaszkodó Nagy Lajos Gimnázium csapata végül 2:1-re győzte le a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum együttesét.

A gólkirálynői cím is Szombathelyre került: a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium játékosa, Kiss-Lantos Hanna vihette haza a díjat, akinek csapata végül a 11. helyen végzett.

A fantasztikus hangulatú versenyen az alábbi iskolák szerezték meg az érmeket:

I. Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium

II. Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum

III. Székesfehérvári SZC Árpád Technikum Szakképző Iskola és Kollégium

Különdíjak:

Gólkirálynő: Kiss-Lantos Hanna – Kisalföldi ASzC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági

Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Legjobb kapus: Gévay Dorka – Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium

Legjobb mezőnyjátékos: Buzás EmmaBudaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum

Legeredményesebb testnevelő: Szeltner Anita – Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium

illyesdiak

A Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium közösségi oldalán osztotta meg a jó hírt!

„Lányaink az Illyés történetében először vettek részt a Lány Labdarúgó Diákolimpián. Szombathelyen tartották a döntőket, ahol csapatunk 6 meccset játszott és az országos 2. helyen végzett! 🥈

Bónuszként Buzás Emma elnyerte a torna Legjobb Játékosa címet is!

Gratulálunk a lányoknak és edzőjüknek, Katrus Tamás tanár úrnak.