Labdarúgó NB II – Nem sikerült a bravúr a Vasas ellen Budaörsön

(Budaörs, 2022. május 16. – Budaörsi Infó) – A Vasas győzött Budaörsön a labdarúgó NB II 37. fordulójának vasárnapi játéknapján, nehéz helyzetbe hozva a hazaiakat.

Nem sikerült a bravúr a szezon utolsó hazai bajnokiján.

A már bajnok Vasas volt a vendég Budaörsön az utolsó előtti fordulóban. A csapatokat telt ház fogadta az Árok utcában.

Az előzetes esélyek nem a BSC mellet szóltak. Az angyalföldiek hamar magukhoz is ragadták a kezdeményezést: félóra elteltével már három góllal vezettek.

A szünet után szinte egyből megszületett a negyedik Vasas-gól, és bár a Budaörs mindent megtett a szépítősért, újabb gólt ismét a vendégek szereztek a hajrában, amivel beállították a 0-5-s végeredményt.

A kiesés ellen küzdő többi csapat számára jobban alakultak az eredmények, így a BSC visszacsúszott az utolsó helyre, és szerencse kell a bennmaradáshoz.

A Budaörs sorsa Siófokon dől majd el a zárófordulóban.

bsc1_vasas_2022majus15
BUDAÖRS–VASAS 0–5 (0–3)

Budaörs, Árok utca, 800 néző, Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)

BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros Á., Pintér D. – Molnár T. (Winkler, 72.), Petneházi (Molnár Cs., 25.), Zsidai (Horváth B., a szünetben), Kojnok – Halácsi (Vankó I., a szünetben), Balázs Zs.  (Molnár M., a szünetben), Vezetőedző: Toldi Gábor

VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Otigba, Silye (Szilágyi Z., 58.) – Hinora (Sztojka, 73.), Berecz (Feczesin, 58.), Pátkai – Cipf (Ihrig-Farkas, 57.), Szalai J. (Szilágyi Sz., 57.), Radó, Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerző: Radó (0–1) a 4., Radó (0–2) 21., Otigba (0–3) a 31., Hinora (0–4) a 46., Pátkai (0–5) a 82. percben
Toldi Gábor: Könnyű edzőpartnerei voltunk a Vasasnak, nagyon csalódott vagyok, hogy félóra alatt eldőlt a mérkőzés. Az utolsó fordulóban a becsületünk megőrzéséért küzdünk majd.

Kuttor Attila: Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, annak ellenére végig motiváltan futballoztunk, hogy már korábban biztosítottuk a bajnoki címünket. Szerettük volna megdönteni az NB II-es gólrekordot, ami ezen a mérkőzésen sikerült, s a védekezésünk is rendben volt, teljes mértékben elégedett vagyok a srácok teljesítményével.

Merkantil Bank Liga NB II, 37. forduló:

Szombathelyi Haladás-Kecskeméti TE Hufbau 1-3 (0-2)
Budafoki MTE-Békéscsaba 1912 Előre 2-0 (1-0)
III. Kerületi TVE-Nyíregyháza Spartacus FC 2-0 (1-0)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – ETO FC 0-1 (0-0)
Dorogi FC-Pécsi MFC 3-0 (0-0)
Tiszakécskei LC-Szolnoki MÁV FC 1-2 (1-1)
Szentlőrinc-BFC Siófok 2-1 (1-0)
Budaörs-Vasas FC 0-5 (0-3)
Soroksár SC-Aqvital FC Csákvár 2-0 (1-0)

hétfőn játsszák:
FC Ajka-Diósgyőri VTK 20.00

UPDATE:

Biztossá vált a Kecskemét feljutása a labdarúgó NB I-be, miután a Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott az FC Ajka otthonában a másodosztály 37. fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

FC Ajka-Diósgyőri VTK 0-0