Labdarúgó NB II – Nagyon fontos győzelmet aratott a Budaörs a feljutásért küzdő DVTK ellen

(Budaörs, 2022. május 2. – Budaörsi Infó) – A tabellán harmadik Diósgyőri VTK 2-1-re kikapott Budaörsön a 35. forduló vasárnapi játéknapján.

A bennmaradásért harcoló Budaörs Gyurácz András révén szerzett vezetést a Diósgyőr ellen, ám a feljutásért hajtó borsodiak Molnár Gábor fejesével még a szünet előtt egyenlítettek.

A második félidőben a csereként beállt Kojnok Zsolt góljára azonban már nem érkezett válasz.

Vereségével a DVTK lépéshátrányba került a második helyért folytatott versenyfutásban a Dorogon diadalmaskodó Kecskeméttel szemben. Biztossá vált a Vasas feljutása.

A kiesés elől menekülő Budaörs nagy skalpot és fontos három pontot gyűjtött be vasárnap.

BUDAÖRS–DIÓSGYŐRI VTK 21 (11)

Budaörs, Árok utca, 600 néző. Vezette: Görög Márió (Aradi József, Becséri Gergely)

BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros, Pintér D. – Zsidai, Sajbán Miklós – Petneházi (Horváth B., 90.), Molnár T. (Kojnok, 70.), Halácsi (Molnár M., 90.) – Balázs Zs. (Csillag, 84.). Vezetőedző: Toldi Gábor

DVTK: Danilovics – Szűcs K., Hegedűs J., Szatmári – Polgár (Németh Márió, 83.), Lucas, Oláh B. (Bertus, 64.), Bokros – Molnár G. (Zsolnai, 74.), Horváth Z. (Hornyák, 64.), Kocsis D. (Jurek, 74.). Vezetőedző: Dragan Vukmir

Gólszerző: Gyurácz (1–0) a 22., Molnár G. (1–1) a 39., Kojnok (2–1) a 72. percben

Toldi Gábor: Elhittük, hogy szervezett játékkal meglephetjük a miskolciakat, hatalmas szívvel harcoltak a srácok. Elsősorban a küzdelem dominált, de az akaratunknak köszönhetően rászolgáltunk a győzelemre, az utolsó három fordulóban pedig mindent megteszünk majd annak érdekében, hogy elkerüljük a kiesést.

Dragan Vukmir: Szégyellem magam a mai teljesítményünk miatt, nem akartuk eléggé a győzelmet, néhány játékos nem érdemli meg, hogy a DVTK mezét viselje. Tudtuk előre is, hogy a Budaörs jobb csapat, mint amit a tabella mutat, mégis megleptek minket a hazaiak, akik végig koncentráltan és fegyelmezetten futballoztak.