Labdarúgó NB II – Fontos győzelmet aratott a Budaörs

(Budaörs, 2022. április 11. – Budaörsi Infó) – A Budaörs házigazdaként a kiesés elkerüléséért zajló harc szempontjából rendkívül fontos győzelmet aratott a Budafok felett a labdarúgó NB II 32. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Nyolc napon belül már a harmadik fordulót bonyolították le vasárnap a labdarúgó NB II-ben.

A meccsnek nagyon nagy tétje volt: a Budaörs és a Budafok is a bennmaradásért küzd, Toldi Gábor alakulata kieső helyről várhatta a két gárda Árok utcai összecsapását.

A Budafok hamar vezetést szerzett Budaörsön, de Vankó Imre szögletből szerzett góllal gyorsan válaszolt, a szünet után pedig Winkler András fejesével fordított a házigazda.

A 3–1-es végeredményt Gyurácz András állította be, a budaörsiek ezzel megszakították a budafokiak négymeccses győzelmi sorozatát.

BUDAÖRS–BUDAFOKI MTE 3–1 (1–1)

Budaörs, Árok utca, 400 néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Gábor, Tőkés Róbert)

BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K.., Tányéros, Gyurácz, Pintér D. – Zsidai, Lengyel B. (Molnár Cs., 57.) – Molnár T. (Halácsi, 90.), Vankó (Sajbán Miklós, 82.), Winkler (Horváth B., 82.) – Balázs Zs. (Kojnok, 57.). Vezetőedző: Toldi Gábor

BUDAFOK: Oroszi (Horváth A., a szünetben) – Margitics, Fótyik, Vaszicsku, Jagodics M., Kalmár O. – Soltész I. (Kulcsár K., 69.), Kovács D. (Györgyi, a szünetben), Adorján – Zuigéber (László D., 69.), Szabó L. (Beke, 76.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Gólszerző: Adorján (0–1) a 9., Vankó (1–1) a 22., Winkler (2–1) a 67., Gyurácz (3–1) a 75. percben

Toldi Gábor: Rendkívül fontos győzelmet arattunk. Hátrányból sikerült nyernünk, így még inkább rászolgáltunk a három pontra. Többet tettünk a sikerért, keményen dolgoztak a srácok.

Csizmadia Csaba: Ennél jobban nem is kezdhettük volna a mérkőzést, de nem értem, ezután mi történt a csapattal. Az, hogy öt meccsen egyszer kikapunk, nem végzetes, de ez a vereség fájó.

Eredmények, 32. forduló:

BFC Siófok-III. Kerületi TVE 1-0 (0-0)
Kecskeméti TE Hufbau-Békéscsaba 1912 Előre 4-1 (1-0)
Szolnoki MÁV FC-Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)

Az élcsoport:

1. Vasas FC 68 pont/31 mérkőzés, 2. Diósgyőr 62/32, 3. Szeged 59/31 … 17. Budaörs 33