Labdarúgó NB II – Értékes pontot hozott el Győrből a Budaörs

(Budaörs, 2022. február 14. – Budaörsi Infó) – A Budaörs döntetlent játszott a Győr vendégeként vasárnap a labdarúgó Merkantil Bank Liga NB II 23. fordulójában.

A hajrában mentett pontot Győrben a Budaörs.

Nem ígérkezett könnyű feladat Toldi Gábor együttese számára az összecsapás (ősszel Budaörsön biztosan nyert az ETO), az előzetes várakozásokat pedig igazolta is a mérkőzés.

A hazaiak már a 4. percben vezetést szereztek, ám a 21. percben a nyáron a székhelyét éppen Győrből Budaörsre áttevő Vankó Imre egalizált.

Nem kellett sokat várni azonban, hogy ismét a győriek vezessenek, a 26. percben 2-1-t mutatott az eredményjelző.

A budaörsiek azonban nem adták fel, a 88. percben a csereként pályára lépő Halácsi Mirkó egy távoli lövésből beállította a 2-2-es végeredményt.

A BSC értékes ponttal térhetett haza, és 24 ponttal a 15. helyen áll a tabellán.

ETO FC–BUDAÖRS 2–2 (2–1)

Győr, ETO Park, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (Király Zsolt, Baghy Csaba)

ETO FC: Fadgyas – Forgács D., Csonka, Fodor F., Vincze Á. – Toma (Kiss M., 59.), Tuboly (Múcska, 83.), Vitális, Óvári – Priskin, Farkas B. (Bacsa, 76.) Vezetőedző: Klausz László

BUDAÖRS: Slakta – Kojnok, Tányéros Á., Gyurácz, Molnár Cs. – Tóth K., Lengyel B. (Molnár T., 57.), Horváth B. (Halácsi, 71.) – Vankó, Csillag (Petneházi, 71.), Balázs Zs. (Murai, 57.). Vezetőedző: Toldi Gábor

Gólszerző: Toma (1–0) a 4., Vankó (1–1) a 21., Priskin (2–1) a 26., Halácsi (2–2) a 89. percben

Klausz László: Fordulatos mérkőzés volt, az első félidőben agresszíven és jól játszottunk, a gólokon kívül helyzeteink is voltak. A második félidőben túlságosan tartani akartuk az eredményt, és bár fiataljaink mindent megtettek a győzelemért, egy kissé vitatott helyzet után egyenlített az ellenfél.

Toldi GáborRosszul kezdtük a mérkőzést, hamar hátrányba kerültünk, de mindenképp pozitívum, hogy hamar válaszolni tudtunk rá. Az ellenfél második, demoralizáló gólja visszavetette a csapatot, ám erőnket mutatja, hogy másodszor is vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Igazságtalan lett volna, ha nem szerzünk legalább egy pontot, nagyon sokat tett a csapat azért, hogy ne nulla ponttal távozzunk Győrből.

Merkantil Bank Liga NB II, 23. forduló:

Budafoki MTE-Vasas FC 0-0
Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Dorogi FC 2-1 (1-1)
BFC Siófok-Aqvital FC Csákvár 2-0 (0-0)
Szolnoki MÁV FC-FC Ajka 1-0 (0-0)
Soroksár SC-Pécsi MFC 3-3 (0-1)
ETO FC-Budaörs 2-2 (2-1)
Nyíregyháza Spartacus FC-Szentlőrinc 1-0 (0-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-0)
III. Ker. TVE-Tiszakécskei LC 1-2 (0-1)

hétfőn játsszák:
Kecskeméti TE Hufbau-Diósgyőri VTK 20.00

Az élcsoport:

1. Vasas 46 pont/23 mérkőzés (41-17), 2. DVTK 46/22 (39-19), 3. Kecskemét 44/22

A következő fordulóban a Nyíregyháza lesz a BSC ellenfele. A mérkőzést vasárnap (02.20.) 14 órától játsszák.