Labdarúgó NB II – A Budaörs kikapott hazai pályán az éllovas MTK-tól

(Budaörs, 2019. december 15. – Budaörsi Infó) – Az éllovas MTK 2-1-re nyert a Budaörs vendégeként Tatabányán vasárnap a labdarúgó NB II 21. fordulójában.

A Budaörs újabb rossz szériát produkál, ezúttal a listavezető MTK-nak hátrányból sikerült fordítania Tatabányán.

Stieber András 20 méteres, remek szabadrúgásgóljával korán vezetést szerzett a Budaörs az MTK ellen, de a listavezető a szünet előtt Lencse László tizenegyesgóljával egyenlített. A fordulás után Stieber újabb gólokat szerezhetett volna, de két lövését is hárította Somodi Bence. A hajrában aztán jött a csereként beálló Kanta József, és pontos lövésével eldöntötte a találkozót – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

BUDAÖRSI SC–MTK BUDAPEST 1–2 (1–1)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 300 néző. Vezette: Derdák Marcell (Király Zsolt, Horváth Zoltán)

BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt (Pethő, 69.), Kékesi, Gyurácz, Medgyes Sz. – Stieber A., Fényes – Szabó Bálint, Molnár Cs., Végh G. (Molnár T., a szünetben) – Szabó L. (Horváth E., a szünetben). Szakmai igazgató: Bognár György

MTK: Somodi – Fülöp N., Pintér Á., Varju, Deutsch B. – Cseke, Palincsár (Kanta J., 60.), Mezei (Kata, 86.) – Katona M. (Vass P., 60.), Lencse, Schön. Vezetőedző: Michael Boris

Gólszerző: Stieber A. (1–0) a 24., Lencse (11-esből, 1–1) a 43., Kanta J. (1–2) a 82. percben

Bognár György
: Az MTK egy játékvezetővel és egy kicsit futballteljesítményben is jobb volt nálunk…

Michael Boris: A mérkőzés elején sok helyzetet kihagytunk, majd a Budaörs Stieber András gyönyörű szabadrúgásgóljával megszerezte a vezetést. Elsősorban jobb második félidei játékunknak és cseréinknek köszönhetően hátrányból is győzelemmel fejeztük be az őszi szezont.

Merkantil Bank Liga NB II, 21. forduló:

BFC Siófok-Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0)
Szolnoki MÁV FC-Budafoki MTE 0-1 (0-0)
Vác FC-Aqvital FC Csákvár 0-3 (0-2)
Budaörs-MTK Budapest 1-2 (1-1)
Dorogi FC-Nyíregyháza Spartacus FC 0-3 (0-0)
Soroksár SC-Vasas FC 5-3 (1-1)
Békéscsaba 1912 Előre-Kazincbarcika 0-1 (0-1)
FC Ajka-Duna Aszfalt TLC 1-0 (1-0)

Gyirmót FC Győr-WKW ETO FC Győr 1-1 (0-1)

Az élcsoport állása:

1. MTK Budapest 46 pont/20 mérkőzés, 2. Budafok 42/20, 3. Gyirmót 35/20, 4. Csákvár 34/20, 5. WKW ETO FC Győr 34/20, 6. Siófok 33/19 … 12. Budaörs 24