Labdarúgó NB II – A Budaörs öt gólt rúgott idegenben a Tiszakécskének

Budaörs, 2019. november 11. – Budaörsi Infó) – Fölényes győzelmet aratott a Budaörs Tiszakécskén vasárnap a labdarúgó NB II 17. fordulójában.

A csapadékos időjárás alaposan rányomta bélyegét a 17. fordulóra. A kilencből három találkozón nem született gól, és a 18-ból 10 csapat is gólképtelen maradt.

Idegenben egyedül a Budaörs volt képes nyerni, viszont nagyon fölényesen tette! Bognár György együttese ugyanis a 7. percben már két góllal vezetett Tiszakécskén, és meg sem állt öt találatig!

A gálaelőadás keretében mind az öt budaörsi gólt más játékos szerezte – írta a találkozóról a nemzetisport.hu.

A Budaörs szerződtette a háromszoros válogatott Zsidai Lászlót, aki megszerezte első budaörsi találatát. A legutóbb a Paksi FC-ben futballozó 33 esztendős középpályás  korábban az MTK, a Siófok, a Debrecen és a Puskás Akadémia soraiban is megfordult.

TISZAKÉCSKEI LC–BUDAÖRS 0–5 (0–3)

Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 350 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Belicza Bence Péter)

TISZAKÉCSKE: Molnár M. – Erdélyi, Ludánszki, Preklet, Sváb – Durso, Szuhodovszki (Szabó D., 67.), Kocsis G. (Kardos, 25.), Tölgyesi, Gréczi G. – Zádori (Puskás, a szünetben). Megbízott edző: Virágh Ferenc

BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt (Marques-Airosa, 34., Molnár Cs., 40.) Fényes, Kékesi, Forgács A. – Zsidai, Kulcsár T., Stieber A. – Horváth E., Szabó L. (Halmai,74.), Medgyes. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Szabó L. (0–1) a 2., Kulcsár T. (0–2) a 7., Stieber A. (0–3) a 18., Zsidai (0–4) az 56., Molnár Cs. (0–5) a 67. percben

Virágh Ferenc:
Rémálom az Elm utcában, így tudnám jellemezni a meccset. Elnézést kérek a szurkolóktól. A gyorsan kapott gólok meghatározták a mérkőzést, jobb csapat a Budaörs, megérdemelten győzött.

Bognár György: Az első félidő első húsz percében nagyon jól játszottunk. Később visszaestünk, de a meccs végére újra nagyon szépen fociztunk. Agresszívan letámadtunk, kezdeményezően játszottunk, sok helyzetet kidolgoztunk.

Merkantil Bank Liga NB II, 17. forduló:

MTK Budapest-BFC Siófok 3-0 (2-0)
Budafoki MTE-Szombathelyi Haladás 1-0 (1-0)
FC Ajka-Dorogi FC 0-0
Duna Aszfalt TLC-Budaörs 0-5 (0-3)
Vasas FC-Szolnoki MÁV FC 0-0
Békéscsaba 1912 Előre-Soroksár SC 1-0 (1-0)
Kazincbarcika-Aqvital FC Csákvár 3-1 (2-0)
Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged-Csanád Grosics 3-0 (2-0)
Vác FC-Gyirmót FC Győr 0-0

Az állás: 1. MTK 36 pont, 2. Budafok 31 (30-16), 3. Csákvár 31 (26-22)  … 12. Budaörs 18