Labdarúgó NB II – Értékes győzelmet aratott a Budaörs Ajkán

(Budapest, 2019. november 6. – Budaörsi Infó) – Hétközi fordulót rendeztek szerdán a labdarúgó NB II-ben. A 16. fordulóban a Budaörs győzött Ajkán.

Értékes sikert aratott a Budaörs Ajkán, igaz, az első két budaörsi gólhoz komoly védelmi hibák is kellettek. A szünet előtt Csizmadia Zoltán fejesével az ajkaiak felzárkóztak egy gólra, de egy kontra után Kulcsár Tamás visszaállította a kétgólos különbséget. Oláh Bálint hajrábeli találata már csak a szépítéshez volt elegendő – írta a mérkőzésről a nemzetisport.hu.

A Budaörs szerződtette a háromszoros válogatott Zsidai Lászlót. A legutóbb a Paksi FC-ben futballozó 33 esztendős középpályás  korábban az MTK, a Siófok, a Debrecen és a Puskás Akadémia soraiban is megfordult.

FC AJKA–BUDAÖRSI SC 2–3 (1–2)

Ajka, Városi Sportcentrum, 500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kiss Balázs, Sinkovicz Dániel)

AJKA: Berla – Kovács N., Görgényi, Kenderes, Csemer – Heffler T. – Soltész D. (Nagy I., 38.), Csizmadia Z., Stoiacovici (Oláh L., 38.), Lengyel B. (Horváth P., 69.) – Nagy K. Vezetőedző: Kis Károly

BUDAÖRS: Szabó Balázs – Marques-Airosa (Menyhárt, 64.), Kékesi, Fényes – Stieber A. (Forgács A., 58.), Zsidai, Molnár Cs., Medgyes Sz. – Kulcsár T. (Végh G., 82.), Halmai Á., Szabó Bálint. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Halmai Á. (0–1) a 24., Molnár Cs. (0–2) a 34., Csizmadia Z. (1–2) a 40., Kulcsár T. (1–3) a 71., Oláh L. (2–3) a 90. percben

Kis Károly: – A hazai mérlegünk ezúttal sem javult, a budaörsi játékosok többször is átjátszottak minket. Most ilyen passzban vagyunk.

Bognár György: – Időnként jól futballoztunk, de sajnos voltak olyan periódusok, amikor a hazaiak játszottak veszélyesebben. Nagyon örülünk ennek a győzelemnek, remélem, ebből erőt meríthetünk.

Merkantil Bank Liga NB II, 16. forduló:

FC Ajka-Budaörs 2-3 (1-2)
Aqvital FC Csákvár-Duna Aszfalt TLC 1-1 (1-0)
Szombathelyi Haladás-Vác FC 3-0 (0-0)
Szeged-Csanád Grosics – Vasas FC 1-3 (0-1)
Gyirmót FC-MTK Budapest 1-2 (1-1)
Soroksár SC-WKW ETO FC Győr 2-2 (0-1)
Dorogi FC-Békéscsaba 1912 Előre 4-1 (2-0)
Szolnoki MÁV FC-Kazincbarcika 2-0 (0-0)
BFC Siófok-Nyíregyháza Spartacus FC 6-1 (1-0)

Szabadnapos a Budafok.

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 33 pont/14 mérkőzés, 2. Csákvár 31/14, 3. Gyirmót 29/15 … 13. Budaörs 15