Labdarúgó NB II – Győzött idegenben a Budaörs

(Budaörs, 2019. október 28., Budaörsi Infó) – A Budaörs 3-0-s győzelmet aratott idegenben a labdarúgó NB II 14. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Hatmeccses nyeretlenségi sorozata szakadt meg a Budaörsnek Soroksáron.

Ennek a találkozónak nem volt egyértelmű a végkimenetele, hiszen a Soroksár az első játékrész első felét követően akár három góllal is vezethetett volna, ha a Budaörs kapusa, Szabó Balázs nem véd olyan kiválóan – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

SOROKSÁR SCBUDAÖRSI SC 0–3 (0–1)

Budapest, Haraszti út, 400 néző. Vezette: Veizer Roland (Márkus Tamás, Garai Péter)

SOROKSÁR: Varga Á. – Takács Zs., Gyömbér, Valencsik, Pászka – Huszák (Derekas, 80.), Misics (Csernik, 64.) – Lőrinczy – Orosz M. (Pölöskei P., 74.), Korozmán K., Farkas II B. Vezetőedző: Lipcsei Péter

BUDAÖRS: Szabó B. – Menyhárt, Fényes, Kékesi, Ódé – Molnár Cs. – Stieber A., Horváth E. (Halmai, 60.), Marques-Airosa – Szabó B. (Fehér-Kaplár, 84.), Molnár T. (Gyurácz, 65.). Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Stieber A. (0–1) a 37., Stieber A. (0–2) a 73., Halmai (0–3) a 78. percben

Lipcsei Péter: Az első tíz percben három-nulla is lehetett volna a javunkra, de a helyzeteket nem rúgtuk be. A futball sajnos ilyen, az első félidőben gólt kaptunk, a másodikban pedig jöttek a szokásos hibák. Biztos, hogy kell változtatnunk, de remélem, összekapják magukat a srácok, mert ez a második félidő nem nagyon tetszett…

Bognár György: Ha reálisan akarom értékelni a meccset, a végeredmény öt-öt is lehetett volna. Nagyon komoly helyzetekkel kezdett a Soroksár, a kapusunk nagyon jól védett, így megúsztuk ezeket. Utána kiegyenlített lett a játék. Megesett már, hogy jobban játszottunk, és kikaptunk, most szerencsére szervezett és fegyelmezett volt a csapat.

Merkantil Bank Liga NB II, 14. forduló:

Aqvital FC Csákvár-Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (0-0)
Szeged-Csanád Grosics – Duna Aszfalt Tiszakécske 5-0 (2-0)
BFC Siófok-Kazincbarcika 0-0
Gyirmót FC Győr-Vasas FC 2-1 (1-1)
Szombathelyi Haladás-Nyíregyháza Spartacus FC 1-3 (0-1)
Budafoki MTE-Vác FC 2-0 (0-0)
Dorogi FC-WKW ETO FC Győr 3-0 (1-0)
Soroksár SC-Budaörsi SC 0-3 (0-1)
Szolnoki MÁV FC-FC Ajka 3-0 (2-0)
Az MTK Budapest szabadnapos volt.

Az élcsoport:

1. Csákvár 27 pont/12 mérkőzés (9 győzelem), 2. MTK Budapest 27/12 (8), 3. Gyirmót 26/13   … 16. Budaörs 12.