Labdarúgó NB II – Folytatódott a Budaörs rossz szériája Dorogon

(Budaörs, 2019. október 21., Budaörsi Infó) – A Dorog házigazdaként 3-0-ra legyőzte a kiesőhelyen álló Budaörs csapatát a labdarúgó NB II vasárnapi, 13. fordulójában.

Egyhuzamban három elvesztett bajnoki után győzött a Dorog. A Budaörs igyekezett, ám a negatív sorozata egyelőre tovább folytatódott.

DOROGI FCBUDAÖRSI SC 3–0 (2–0)

Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Máyer Gábor, Ország Péter)

DOROG: Mursits – Nyíri V., Dlusztus, Berkó, Forró – Lénárth, Csillag (Takács P., 77.) – Barna G., Délczeg (Mészáros Á., 72.), Papp M. – Vígh Á. (Sitku, 84.). Vezetőedző: Németh Szabolcs

BUDAÖRS: Varasdi – Marques-Airosa, Mocsi, Kékesi, Forgács A. (Molnár Cs., a szünetben) – Fényes – Stieber A., Végh G. (Molnár T., a szünetben), Medgyes Sz. – Kulcsár T., Szabó L. (Horváth E., 65.). Szakmai igazgató: Bognár György, Vezetőedző: Márkus Tibor

Gólszerző: Délczeg (11-esből, 1–0) a 30., Dlusztus (2–0) a 41., Takács P. (3–0) a 90. percben

Németh Szabolcs: – Nehéz helyzetben voltunk a mérkőzés előtt, ezért aztán rendkívül fontos három pontot szereztünk. Szívvel-lélekkel kiharcolt győzelemnek örülhetünk.

Bognár György: – Mi futballozni akartunk, a Dorog meg nyerni. Ez látszik az eredményen is, amely tökéletes illik a sormintánkba.

Márkus Tibor értékelése:

Jobban kezdtünk, mint az utóbbi mérkőzéseken, voltak lehetőségeink, ám nem vagyunk olyan
passzban, hogy ezeket gólra váltsuk, ez pedig megbosszulja magát. A mérkőzés eleje kiegyenlített
játékot hozott, majd egy jogos büntetőből megszerezte a vezetést az ellenfél. 10 percre rá egy
pontrúgást követően kétgólos hátrányba kerültünk, ezzel pedig már az első félidőben óriási előnyt
adtunk a Dorognak. A második játékrészben átvettük az irányítást, többet birtokoltuk a labdát, ám
mezőnyfölényünk nem mutatkozott meg helyzetekben, az ellenfél pedig egy hajrában szerzett góllal
pontot rakott a meccs végére.

Merkantil Bank Liga NB II, 13. forduló:

MTK Budapest-Budafoki MTE 2-1 (1-1)
Vasas FC-Szombathelyi Haladás 3-2 (0-0)
FC Ajka – Szeged-Csanád Grosics 1-0 (0-0)
Duna Aszfalt Tiszakécske-BFC Siófok 2-1 (0-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Szolnoki MÁV FC 1-1 (0-1)
WKW ETO FC Győr-Vác FC 0-0
Dorogi FC-Budaörs 3-0 (2-0)
Soroksár SC-Aqvital FC Csákvár 0-1 (0-0)
Kazincbarcika-Gyirmót FC 1-2 (0-1)

Az élcsoport:

1. MTK Budapest 27 pont/12 mérkőzés, 2. Aqvital FC Csákvár 24/11, 3. Gyirmót FC 23/12 …  18. Budaörs 9