Labdarúgó NB II – Utolsó percben lőtt góllal győzte le a Gyirmót a Budaörsöt

(Budaörs, 2019. szeptember 1. – Budaörsi Infó) – A Gyirmót FC Győr a ráadásban szerzet góllal győzte le a Budaörsöt a vasárnap rendezett labdarúgó NB II 7. fordulójában.

Kevés pihenő után a szerdai Haladás elleni gól nélküli döntetlen után vasárnap Gyirmótra látogatott a 7. forduló keretében a Budaörs. A csapatok legutóbbi öt meccsén két Gyirmót-, két Budaörs-győzelem és egy döntetlen született. A legutóbbi, márciusi találkozón a Budaörs 5-1-re győzött.

Ezúttal a Gyirmót mellé szegődött a szerencse, ugyanis az utolsó percben lőtt gól döntötte el a három pont sorsát a javára.

GYIRMÓT FC GYŐR–BUDAÖRS 1–0 (0–0)

Győr-Gyirmót, 503 néző. Vezette: Oláh Gábor (Kovács Gábor, Kulman Tamás)

GYIRMÓT: Rusák – Krebsz, Hudák (Lipták, a szünetben), Széles I., Zeke – Vass Á. – Herjeczki, (Szabó L., 56.) Lázár P., Nagy P., Heffler N. – Szarka Á. (Koltai, 74.). Vezetőedző: Csertői Aurél

BUDAÖRS: Szabó Balázs – Menyhárt, Kékesi, Gyurácz, Mocsi (Horváth E., szünetben) – Stieber A., Fényes, Molnár Cs. (Bakos Sz., 72.), Medgyes S. – Molnár T. (Pethő B., 79.), Szabó Bálint. Szakmai igazgató: Bognár György

Gólszerző: Koltai (1–0) a 92. percben

Csertői Aurél
: Örülhetünk a győzelemnek, de a helyzetkihasználásunk továbbra is kritikán aluli. Sajnos nem jön jókor a szünet, hiszen elkaptuk a ritmust, amiből remélem, nem esünk majd ki, hiszen szeretnénk folytatni a sorozatot.

Bognár György: A meccs eleje és a vége a hazaiaké volt, ez nem vitás. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de ezért is szép a futball, mert az utolsó pillanatban szerzett góllal meccset lehet nyerni.

Merkantil Bank Liga NB II, 7. forduló:

Gyirmót FC Győr-Budaörs 1-0 (0-0)
Dorogi FC-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)
Duna Aszfalt TLC-MTK Budapest 0-3 (0-1)
Kazincbarcika-Nyíregyháza Spartacus FC 2-2 (0-0)
FC Ajka-Vác FC 5-1 (3-0)
Békéscsaba 1912 Előre-Budafoki MTE 0-3 (0-2)
Aqvital FC Csákvár-BFC Siófok 2-1 (0-1)
Szolnoki MÁV FC – Szeged-Csanád Grosics 1-1 (1-1)

hétfőn játsszák:
WKW ETO FC Győr-Vasas FC 20.00

UPDATE:

WKW ETO FC Győr-Vasas FC 2-0 (2-0)

A zöld-fehérek sikerükkel feljöttek a tabella harmadik helyére.

Az élcsoport: 1. Budafok 15 pont/7 mérkőzés (15-6), 2. Csákvár 15/6 (12-9), 3. Siófok 13/6   … 12. Budaörs 8

Legközelebb szeptember 15-én, Siófokon lép pályára a Budaörs.