Triatlon – Bukovszki Tünde (Budaörsi TK) országos második

A férfiaknál Lehmann Csongor, a nőknél Putnóczki Dorka győzött szombaton a triatlonosok sprinttávú országos bajnokságán Baján. Budaörsi vonatkozású hír a női második helyezés.

A junior világbajnok Lehmann Csongor – aki testvérét, Bencét közel egy perccel előzte meg – első abszolút bajnoki címét nyerte.

“Nagyon örülök első bajnoki címemnek, ami a jól sikerült magaslati edzőtábor visszaigazolása is. Jó főpróba volt az ob a két hét múlva esedékes hazai világkupára” – mondta Lehmann Csongor. A férfi címvédő Bicsák Bence a vb-sorozat montreali versenyén indul ugyancsak szombaton, így ő nem volt ott a mezőnyben.

A nőknél Putnóczki Dorka volt a leggyorsabb, ő is közel egy percet vert a másodikként célba érkező Bukovszki Tündére.

“Boldog vagyok a bajnoki címmel, mert a szezonom eddig nem sikerült a legjobban” – fogalmazott a győztes, aki ugyancsak ott lesz két hét múlva Tiszaújvárosban.

A sprint távon 750 métert úsznak, húsz kilométert kerékpároznak és zárásként öt kilométert futnak a versenyzők.

3. Botka Anikó (Martfűi ÚTK) 1:04:35

Korábban, 2019. június 9-én kettős budaörsi siker született a triatlon vegyes váltó országos bajnokságon Lengyeltótiban.