Női kézilabda NB I – Budaörsi vereség és búcsú

(Budaörs, 2019. május 10. – Budaörsi Infó) A Budaörs nagy csatában egy góllal kikapott a vendég Váctól a női kézilabda NB I csütörtöki játéknapján.

Ezzel eldőlt, hogy Budaörs csapata – amely 2015-ben jutott fel – búcsúzik az élvonaltól.

Moyra-Budaörs Handball – GVM Europe-Vác 29–30 (15–17)

Moyra-Budaörs Handball:
Sipeki, Wéninger 1, Kastl (kapusok), Dávid-Azari 11 (4), Pálos-Bognár 4, Soós 4, Zsigmond 3, Braun 3, Szabadfi 1, Hornyák Á. 1, Gerháth 1, Hajduch, Ertl, Horváth La., Lendvai, Horváth Li.
Vezetőedző: Neukum Tamás

GVM Europe-Vác:
Arenhart, Bukovszky, Suba (kapusok), Helembai 7, Hámori 7, Kácsor 6 (2), Lakatos 5 (2), Jovetic 3, Szondi 1, Szamoránsky P. 1, Radosavljevic, Szabó K., De Souza, Diószegi, Paróczy, Barján
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása: 10. perc: 4–7, 13. p.: 6–7, 21. p. 8–12, 23. p.: 11-12, 30. p.: 15–17, 40. p.: 21–22, 50. p.: 25–25, 56. p.: 29–28

Kiállítások: 6, illetve 6 perc

Sárga lap: 1, illetve 3

Hétméteresek: 4/4, illetve 5/4

Játékvezetők: Bíró Ádám, Kiss Olivér

Nézőszám: 825 fő

A vezetőedzők döntése alapján a mérkőzés legjobbja Dávid-Azari Fruzsina és Helembai Fanny voltak.

Neukum Tamás: Nem érdemeltünk vereséget, dicséretesen küzdöttünk. Kár, hogy a végén a külső körülmények is beleszóltak az eredmény alakulásába, ennek itt nem volt helye.

Szilágyi Zoltán: A Budaörs már korábban is többször bizonyította, hogy kiváló együttes. Nem játszottunk jól, olykor szerencsénk is volt. Sorozatban az ötödik meccsünket nyertük meg idegenben, és még van kis esélyünk a negyedik hely megszerzésére.