Női kézilabda NB I – Újabb hazai vereség Budaörsön

(Budaörs, 2019. április 27 – Budaörsi Infó) – A kiesőhelyen álló Budaörs házigazdaként tíz góllal kikapott a Debrecentől a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén. A mérkőzést a vendégek edzője a kézilabda paródiájának nevezte.

A vendég DVSC mindként félidőt öt góllal nyerte meg. A hazaiaknál Soós Viktória, a vendégeknél Bulath Anita jutott el hat gólig.

Eredmény:

MOYRA-BUDAÖRS–DVSC-SCHAEFFLER 19–29 (10–15)

Budaörs, 300 néző. V: Őri, Pozdena

BUDAÖRS: WÉNINGER – Hajduch 3, Hornyák Á. 1, Zsigmond, Szabadfi 2, Gerháth 3, Braun. Csere: Kastl, Sipeki (kapusok), Ertl 2 (2), Kaczur, SOÓS 6, Horváth Liza 1 (1), Lendvai 1

Edző: Neukum Tamás

DVSC: Oguntoye – Varsányi 3, Kovács Anna, Grigel 4, TÓVIZI 4, Deszpotovics 3, VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Szabó D. (kapus), Punyko 3, Szabó P., Bordás, BULATH 6 (2), Arany 1, Borgyos 1, Zamfirescu
Edző:
Köstner Vilmos

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 7. p.: 2–4. 16. p.: 6–7. 20. p.: 7–10. 26. p.: 9–12. 35. p.: 11–17. 43. p.: 12–23. 49. p.: 14–26. 54. p.: 16–28.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc

Hétméteresek: 8/3, ill. 3/2

Neukum Tamás:
Büszke vagyok a csapatomra, nagyot küzdöttünk. Négy-öt felnőtt játékossal készültünk a héten, amennyire tudtuk, megnehezítettük a Debrecen dolgát. Örömteli, hogy olyan összetételben tudtunk kiállni, melynek a fele ifjúsági korúakból állt. Magyar csapatként büszkék lehetünk arra, hogy ennyi fiatal lépett pályára nálunk.

Köstner Vilmos: Nehéz reális értékelést adni, mert az egész mérkőzés a kézilabda paródiája volt.