Többféle védelem kell a biztonságos e-mail forgalomhoz a szakértők szerint

Az e-mailek védelméhez nem elég az erős jelszó, több biztonsági elemre is szükség van ahhoz, hogy az elektronikus levelek ne kerüljenek illetéktelen kezekbe, ilyen például az a végponttól végpontig terjedő megoldás, amikor az üzenetet titkosítják a küldőnél még mielőtt az eljutna a hálózatra, majd a fogadó gépe dekódolja – hívta fel a figyelmet a keddi nemzetközi biztonságos internet nap (Safer Internet Day – SID) alkalmából az ESET IT-biztonsági vállalat.

 

A cég közleménye felidézi: bár a közelmúltban felderített adatlopási esetben 773 millió e-mailcím és 21 millió jelszó került a bűnözőkhöz, mégis kevesen vannak tudatában annak, hogy az elküldött e-mail ugyanolyan nyitott lehet, mint egy postai képeslap.

A szakértők szerint a legtöbb szervezet és e-mail-szolgáltató rendelkezik valamilyen szűréssel, hogy segítse az adatfolyam zavartalanságát, és az ismert spam, adathalász és vírusos üzeneteket tartalmazó feketelistával igyekszik kiszűrni a nem kívánt tartalmat. Sok cég alkalmaz ennél fejlettebb módszereket, ezek egyike a csatolmányok típusának szűrése. Az ellenőrzés mindig fontos a szakértők szerint, mivel nem létezik eleve biztonságos fájltípus.

Az e-mail fiókokhoz tartozó védelmi megoldások mellett hatásos a kétfaktoros azonosítás is, amikor a felhasználó a belépési adatok megadása után SMS-ben, okoseszközre telepített alkalmazáson keresztül vagy e-mailben kap egy megadandó kulcsot a belépéshez.

A biztonságos internet napot 2004 óta tartják az év második hónapja második hetének második napján, Magyarország 2008-ban csatlakozott a kezdeményezéshez.

 

 


Ma van a biztonságos internet napja

 

Budapest, 2019. február 5., kedd (MTI) – Ma, a biztonságos internet napján hatóságok, informatikai cégek, civil szervezetek és gyerekek összefogásával hívják fel a figyelmet a biztonságosabb internetezés fontosságára és alapvető szabályaira.

 

A szervezők által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a biztonságos internet napjának – Safer Internet Day célja, hogy az Európai Unió Safer Internet Programja akciótervéhez kapcsolódva több mint 100 országban ugyanazon a napon hívják fel a figyelmet az internet előnyeire és veszélyeire is, így a zaklatásra, a gyermekpornográfiára és egyéb illegális és káros tartalmakra. A szakemberek ugyanakkor tájékoztatni szeretnék a gyermekeket, szülőket, pedagógusokat és döntéshozókat a problémákról és lehetséges kezelésükről.

A program hazai konzorciumvezetője, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat szakemberek, döntéshozók, pedagógusok, gyerekek, a sajtó, valamint a téma iránt érdeklődők részvételével figyelemfelkeltő eseményt tart kedden a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika főépületében.

Az internetbiztonsági fórumon a közösségi média, a hírközlés, a kiberbűnözés elleni fellépés, a lelkisegély-vonal és tanácsadás, az etikus hekkerség szakértői osztják meg tapasztalataikat, válaszolnak a résztvevők kérdéseire.

Az idei biztonságosinternet-nap alkalmából videopályázatot is hirdetettek hazai általános és középiskolásoknak kisfilm elkészítésére.

A kezdeményezés idén is a közös felelősségre fókuszál: “mindannyiunk dolga, hogy az internetet (…) jobb hellyé tegyük a magunk és egymás, de különösen a fiatalok számára” – írták a közleményben, hozzátéve: ezért is lett 2019-ben nap szlogenje: “Együtt egy jobb internetért!”.

 

facebook:

0 Komment

Válasz küldése

Be kell jelentkeznie, a komment írásához.