Női kézilabda NB I – Fontos meccset veszített itthon a Budaörs

(Budaörs, 2019. február 2., Budaörsi Infó) – Egyre rosszabbul megy a budaörsi csapatnak. A női kézilabda NB I 14. fordulójában a bennmaradás szempontjából fontos mérkőzésen szenvedett vereséget. A Vác kikapott Dunaújvárosban.

Fölényesen, tíz góllal nyerte az alsóházi rangadót a Békéscsaba a Budaörs otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A vezetőedző a stresszel magyarázza a vereséget.

A nap másik mérkőzésén meglepően simán, hat góllal nyert a tabellán 9. Dunaújváros ötödik helyezett vendége, a Vác ellen.

Eredmények:

Dunaújvárosi Kohász KA – GVM Europe-Vác 35-29 (21-14)

Moyra-Budaörs – EUbility Group-Békéscsaba 25-35 (11-14)

Moyra-Budaörs Handball:
Sipeki, Wéninger (kapusok), Hornyák Á. 7, Dávid-Azari 6 (4), Zsigmond 3, Mézes 3, Ertl 2 (1), Pásztor 1, Gerháth 1, Szabadfi 1, Braun 1, Horváth L., Pálos-Bognár, Hajduch, Csáki, Soós
Vezetőedző: Neukum Tamás

Békéscsabai ENKSE:
Balog J., Horvát D., Binó (kapusok), Kovács A. 9, Vukajlovic 6, Szögi 5, Marincsák 5 (3), Bottó 4, Walfisch 3, Zöldi-Tóth 3, Hős, Giricz, Dombi, Ekker, Kukely, Agbaba
Vezetőedző: Horváth Roland

Az eredmény alakulása: 8. perc: 4–4, 14 p.: 4–7, 17 p.: 8–8, 25 p.: 9–12, 34 p.: 11–17, 44 p.: 16–24, 50 p.: 20–28, 53 p.: 21–31

Kiállítások: 4, illetve 4 perc

Sárga lap: 3, illetve 1

Hétméteresek: 5/5, illetve 3/3

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert

Nézőszám: 980 fő

Neukum Tamás: Nem tudtuk elviselni a mérkőzéssel járó stresszt. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de el is dönthettük volna a meccset, ha kihasználjuk a helyzeteinket és kevesebbet hibázunk.
Horváth Roland: Elismerésem a lányoknak! Nagyon jól kézilabdáztak ezen a találkozón, a védekezésben az idegenben kapott huszonöt gól elfogadható, a harmincöt lőtt meg pláne. Nagyon örülök ennek a két pontnak.