Magyar Kupa – A Budaörs kiejtette az élvonalbeli Diósgyőrt, következik a Kaposvár

(Budaörs, 2018. december 6., Budaörsi Infó) – A másodosztályú Budaörs 5-3-ra legyőzte az élvonalbeli Diósgyőrt szerdán a labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában Tatabányán, így bejutott a nyolcaddöntőbe. Megvan a következő sorsolás eredménye is.

A diósgyőri klubhonlap tudósítása szerint nagyszerűen kezdte a mérkőzést a másodosztályú együttes, hiszen az első negyedóra végén már két góllal vezetett, Csiki Norbert közeli találata után egy szögletet követően Gyurácz András is bevette a diósgyőri kaput (2–0). Bő félórányi játékot követően Sinan Medgyes használta ki a védők elcsúszását, majd nem sokkal később távoli lökete egy védőn megpattanva kötött ki a hálóban (4–0).

A 61. percben Vernes Richárd büntetőből szépített, de a 85. percben visszaállt a közte négy, Sajbán Máté volt eredményes (5–1). Az utolsó percek Vernesról szóltak, előbb szabadrúgásból adott gólpasszt Dusan Brkovicsnak, majd a 92. percben szögletből tekert a kapuba, beállítva az 5–3-as végeredményt – foglalta össze a meccset a nemzetisport.hu.

A legjobb tizenhat között már nincs kiemelés, így azonos osztályban szereplő együtteseket is összesorsolhatnak. A továbbjutás pedig már nem egy, hanem oda-vissza vágós rendszerben két mérkőzésen dől el, a hivatalos játéknapok február 20. és 27.

A budaörsi Lengyel Béla (j) és a diósgyőri Bárdos Bence

BUDAÖRSI SC–DIÓSGYŐRI VTK 5–3 (4–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 200 néző. Vezette: Pintér Csaba (Kóbor Péter, Kulman Tamás)

BUDAÖRS: Kemenes – Marques-Airosa, Gyurácz, Tányéros Á., Ódé – Sajbán Miklós, Lengyel B. (Kesztyűs, 62.) – Fejős (Czvitkovics, 71.), Csiki, Medgyes Sz. (Csobánki, a szünetben) – Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György

DIÓSGYŐR: Rados – Polgár, Brkovics, Tamás M. – Eperjesi, Szabó B. (Tajti, a szünetben), Márkvárt (Tóth Barnabás, 70.), Tóth Borisz, Bárdos – Vernes, Bacsa. Vezetőedző: Fernando Fernández

Gólszerző: Csiki (1–0) a 9., Gyurácz (2–0) a 14., Medgyes Sz. (3–0) a 32., Medgyes Sz. (4–0) a 38., Vernes (11-esből, 4–1) a 62., Sajbán Máté (5–1) a 86., Brkovics (5–2) a 89., Vernes (5–3) a 92. percben

Bognár György: Jól futballoztunk az első félidőben, agresszíven letámadtuk a ritmustalanul játszó Diósgyőrt. Az öt szerzett gól ellenére bosszantó, hogy játékosaim a hajrában kiengedtek, és szorosabbá vált az eredmény. Még több gólt szerezhettünk volna.

Fernando Fernández: A Budaörs megérdemelten jutott tovább, mert a játékunk katasztrofális volt. Mindenképpen ki kell elemeznünk a hibákat és annak okait, majd gyorsan el kell kezdenünk a felkészülést a számunkra roppant fontos Kisvárda elleni bajnokira.

Fejős Ádám két diósgyőri játékos gyűrűjében

Eredmények:

Magyar Kupa, 8. forduló (az élvonalbeli csapatok mérkőzései):

Budaörs (NB II)-Diósgyőri VTK 5-3 (4-0)
Sényő-Carnifex FC (NB III)-Ferencvárosi TC 0-4 (0-0)
Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)-Budapest Honvéd 0-4 (0-0)
Iváncsa KSE (NB III)-Szombathelyi Haladás 2-4 (0-3)
FC Ajka (NB III)-MTK Budapest 15.00
Budafoki MTE (NB II)-MOL Vidi FC 15.00
BFC Siófok (NB II)-Paksi FC 15.00
Kaposvári Rákóczi FC (NB II)-Újpest FC 18.00
Vasas FC (NB II)-Debreceni VSC 1-2 (0-1)
Szentlőrinc SE (NB III)-Kisvárda Master Good 1-4 (0-0, 1-1, 1-2)
III. Kerületi TVE (NB III)-Mezőkövesd Zsóry FC 0-6 (0-1)
Pénzügyőr SE (NB III)-Puskás Akadémia FC 0-6 (0-1)

magyar_kupa_mk_foci_futball

Három élvonalbeli párharc a nyolcaddöntőben

Három élvonalbeli párharc lesz a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a szerda késő este megtartott sorsolás nyomán. A Budaörs a Kaposvárral játszik.

A párosítások közül kiemelkedik a Ferencváros és az OTP Bank Ligában újonc Kisvárda összecsapása, mivel az előző idényben utóbbi – még másodosztályú csapatként – kiejtette az akkor címvédő zöld-fehéreket.

A NB I-es együttesek közül a Mezőkövesd és a Haladás, illetve a Puskás Akadémia és a Paks találkozik egymással.

A bajnoki címvédő Vidi a harmadosztályú Taksonyt kapta ellenfélül.

A továbbjutás a legjobb 16-tól már nem egy, hanem két mérkőzésen dől el, a hivatalos játéknapok február 20-a és 27-e.