Labdarúgó NB II – 3-0-ás Budaörs-győzelem a Mosonmagyaróvár ellen

(Budaörs, 2018. október 8., Budaörsi Infó) – A ZTE lépett a labdarúgó NB II tabellájának első helyére, miután a 12. forduló rangadóján vasárnap legyőzte a korábbi éllovas Gyirmót gárdáját. A Budaörs 3-0-ával vigasztalódott a 4-0-ás vereség után.

A hét közben Kazincbarcikán begyűjtött 4–0-ás zakó után vasárnapra feltámadt a Budaörs, s ideiglenes otthonában, Tatabányán egy sima hármast gurított a Mosonmagyaróvárnak. A találkozó főszereplője Sajbán Máté volt: az első gól előtt ő harcolta ki a tizenegyest, majd a harmadikat maga lőtte. Az Óvár zsinórban negyedik bajnokiját bukta el, így maradt a kiesést jelentő 18. helyen – írta a meccsről a nemzetisport.hu.

BUDAÖRSI SC–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–0 (1–0)

Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 100 néző. Vezette: Ducsai József (Szalai Dániel, Varga Gábor)

BUDAÖRS: Demjén – Menyhárt, Fényes, Tányéros Á., Vincze Á. (Fodor D., 68.) – Fejős (Csobánki, 57.), Kesztyűs, Lengyel B. (Sajbán Miklós, 79.), Medgyes – Sajbán Máté, Csiki (Czvitkovics, 57.). Szakmai igazgató: Bognár György

MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Kovács B., Sziklási, Forgács A., Katona K. (Jelena, 60.) – Lőrincz (Stieber A., 78.), Bakos B. – Kovács Á., Kapacina V. (Bartos, 78.), Eszlátyi – Szabó V. Vezetőedző: Várhidi Péter

Gólszerző: Lengyel B. (11-esből, 1–0) a 30., Fodor D. (2–0) a 70., Sajbán Máté (3–0) a 77. percben

Bognár György:
Azért is szeretünk a Budaörsnél dolgozni, mert nemcsak akkor tudunk egymás szemébe nézni, amikor nyerünk, hanem akkor is, amikor veszítünk.

Várhidi Péter: Hetven percig nyílt volt a mérkőzés, ráadásul jól is játszottunk. Sajnálom, hogy néhányan tönkretették ezt…

Merkantil Bank NB II, 12. forduló:

Békéscsaba 1912 Előre-Kaposvári Rákóczi 1-1 (0-0)
ZTE FC-Gyirmót FC Győr 1-0 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-Budafoki MTE 2-0 (1-0)
WKW ETO FC Győr-Duna Aszfalt Tiszakécske 1-1 (0-0)
Csákvár-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-0 (1-0)
BFC Siófok-Vác FC 0-0
Vasas FC-Dorogi FC 1-1 (1-0)
Soroksár SC-BSS Monor 2-1 (2-1)
Ceglédi VSE-Kazincbarcikai BSC 1-3 (1-1)
Budaörs-Credobus Mosonmagyaróvár 3-0 (1-0)

Az élcsoport állása: 1. Zalaegerszeg 25 pont, 2. Gyirmót FC 24/8 győzelem, 3. Békéscsaba 24/7 … 8. Budaörs 17

(Budaörsi Infó / mti / fotó: bsc1924.com)